Mitologia Grecka pełna jest mężczyzn, pozbawionych czegoś co dziś nazwalibyśmy kryzysem męskości czy fobią społeczną. Bogowie nie posiadali lęków przed tym jak zostaną odebrani, czy co inni o nich pomyślą. Nie bali się ośmieszenia, zawsze zachowując się w pełni adekwatnie do sytuacji.

My nie jesteśmy bogami, ale skoro internety i rozczarowane kobiety atakują nas informacjami na temat kryzysu męskości. To musimy działać.. Odrzućmy ufność we własną erekcję, ufność w niezachwianą pewność siebie, ufność we wzorce męskości przekazane nam przez naszych ojców.

Czasy się zmieniają. Oczekiwania i rola kobiet w społeczeństwie również. Musimy iść z postępem, jednak historia lubi zatoczyć koło i właśnie dlatego cofniemy się teraz do starożytności.

Jakimi cechami bogowie potrafią zaimponować dziewczynie?

Faceci ciągle myślą co zrobić aby zaimponować dziewczynom. Sześciopak na brzuchu, buty albo zegarek za kilkanaście tysi, samochód, odjebane mieszkanie lub praca, w której zarabiamy przeciętną pensję w jeden dzień.

Jednak sam z pewnością znasz ludzi którzy jeśli chodzi o zewnętrzne posiadanie są w 1 klasie, natomiast bałagan panujący w ich głowach destruktywnie wpływa na wszystko wokół.

Tak jak i ludzi z niemal boską charyzmą, a zarabiających średnią krajową.

Zeus

Szef wszystkich szefów. Zakochany we władzy, i dla niej zrobi wszystko. To facet, który w każdym środowisku chce być na szczycie hierarchii. Interesuje go wszystko co daje chwałę, sławę i piękne kobiety. Doskonale potrafi innym narzucać swoją wolę.

Szybki w podejmowaniu decyzji i pewny siebie, gdy czegoś chce to sięga po to, jak by to zawsze należało do niego.

Posejdon

Porywczy i nieprzewidywalny jak morze. Typowy emocjonalny facet, który powoduje powodzie.

Przeciwieństwo gnoja, który w białych rękawiczkach swoim milczeniem i fochami potrafi wykończyć, własną kobietę stoickim spokojem.

Prowadzi świadome życie, pozwalające czuć i przeżywać. Elegancki facet, który przykłada wagę do swojego wizerunku. Dlatego jego rydwan wyposażony był w hippokampy. Co we współczesnych czasach było by odpowiednikiem ferrari.

Hades

Władca podziemnego królestwa. Hades to typ faceta samotnika, który chodzi własnymi drogami. W towarzystwie potrafi milczeć będąc przy tym w pełni wyluzowany, nieco tajemniczy. Sprawia, że to inni zaczynają czuć się niezręcznie w takich sytuacjach, i sami zaczynają rozmowę, aby ją rozładować.

Outsider, który poprzez panowanie nad swoim wnętrzem może stać się kim zechce. W towarzystwie jest tym, który mówi najmniej ale budzi największe zainteresowanie. Kobiety go nie cierpią, bo nie umieją go rozgryźć.

Apollo

Najprzystojniejszy z bogów. Bóg słońca. Można na nim polegać jak na wschodach i zachodach słońca, daje poczucie bezpieczeństwa i stałości. Zdystansowany i wyważony, znający zasady savoir vivre, prawdziwy dyplomata. Nie ma szans, żeby schlał się na imprezie a potem wracał na autopilocie. Wręcz przeciwnie. W towarzystwie, będzie potrafił sprawić, że jego kobieta poczuje się wyjątkowo.

Hermes

Podróżnik, prawdziwy cwaniak, którego kochają kobiety. Posiada świetną bajerę, elokwentny gracz dla którego świat jest fascynującym miejscem. Pełen uroku osobistego, który pozwala mu całkiem bezpiecznie przekraczać granice i sprawdzać jak na jego zachowanie zareagują inni.

Ares

Bóg wojny. Jedyny z bogów który nie stroni od bezpośredniej konfrontacji twarzą w twarz. Porywczy i nie zważający na konsekwencje swoich czynów. Współczesny pseudokibic, którego emocje i wybuchowość stoją w opozycji do dużego poczucia humoru, i momentami miękkiego serca.

Uroczy łotr, który w swoje związki angażuje się mocno, ale nie myśli o przyszłości, w myśl zasady „nie trzeba się ożenić – aby zjeść ciastko”. Taki typ ma społeczne przyzwolenie na bójki i wracanie do domu po pijaku. Wielokrotnie notowany za rozboje, częsty bywalec klubów.

Co przez swoje zachowanie pokazują nam bogowie, na temat atrakcyjności i imponowania?

#1. Tylko tyle, że nie możesz być jak metalowa rurka, z zewnątrz twarda a w środku pusta.

#2. Brak kontaktu z tym co się dzieje w okół na drodze do ślepego poszukiwania aprobaty – to droga donikąd.

#3. W życiu nie ma zasad. A to jaki jesteś wystarczy. Nie ważne czy władzy, porywczy, słodki czy rządny sukcesu. Bądź sobą, tylko rób to w mądry sposób.

Pozdroo

Michał

O Autorze

Sympatyczne oblicze o manierach demona. Lubię: pić kawę, plątać się po mieście i nie słuchać dobrych rad.