Zostałeś powołany do tego, aby umrzeć za innych. Czyż to nie wspaniałe??
Dobra, żartowałem.. Zmierzam jednak do tego, że rola faceta w większości kultur zazwyczaj sprowadzała się do bycia silną jednostką, która przedkłada potrzeby innych nad własne. W czasach prehistorycznych, to mężczyźni przynosili mięso do gara, później na głowie mieli obronę swojej społeczności, a wieczorem po męczącym dniu musieli jeszcze ogarnąć swoje kobiety.
Przez ostatnie tysiąclecia sporo się zmieniło, aczkolwiek dalej od faceta oczekuje się bycia silnym.

Czy wrażliwość to przeciwieństwo siły?

Wrażliwość jest umiejetnością odczuwania. Czyli ktoś kto jest wrażliwy nie znaczy, że jest miętki i o wszystko płacze. Wręcz przeciwnie. Taka osoba mocniej czuje wszystko, ból, strach, radość, ekscytację, dobro czy zło. Ten kto jest bardziej wrażliwy, umie lepiej wczuć się w sytuację drugiego człowieka.

Takie osoby mają też lepszy kontakt ze swoim ciałem. Umieją go słuchać.

Czy umiesz słuchać swojego ciała? I czy je szanujesz?

Czy wiesz co jest dla niego dobre a co szkodliwe? Jeśli tak to czy, unikasz albo całkowicie wyeliminowałeś ze swojej diety: alkochol, słodycze, śmieciowe jedzenie i picie, fast foody.
Jeśli nie to znaczy, że nie szanujesz własnego ciała i zdrowia.
Powiesz pewnie tak: ale teraz wszystko ma w sobie chemię.

Tak prawie wszystko ma, ale czy zastanawiałeś dlaczego tak jest? Wciąż jest bardzo dużo ludzi, ze złymi nawykami żywieniowymi. Którzy chętnie kupują tanią masową żywność.
Ceny zdrowej żywności (ekologicznej) są znacznie wyższe, też to rozumie. Jednak w marketach panuje jakiś obłęd niedostatku. Ciągłe promocje, dużo, tanio, 2+1, co sprawia, że wiele ludzi kupuje więcej niż potrzebuje. Nikt nie zatrzymuje się i nie myśli nad tym co jest zdrowe, ważne i korzystne dla nas i naszego ciała.

Rynek suplementów drogą na skróty?

Ludzie z zamiłowaniem kupują suplementy, które mają sprawić, że
A) będą zdrowi
B) będą piękniejsi
C) odbędzie się to szybko i łatwo za sprawą łykania tabletek i proszków.

Ale Ci sami ludzie mówią, małymi literkami że najlepiej przyswajalne witaminy i składniki to te z naturalnego pożywienia. Co samo przez się dyskredytuje część suplementów dostępnych na rynku. Właśnie teraz obserwuje tendencję, że wszyscy zaczynają bardziej skupiać się na naturalnych produktach i zwykłej żywności, która ma znacznie lepszą przyswajalność niż suplementowe odpowiedniki.

Diety cud a nawyki żywieniowe

Sam jednak nigdy, nie wytrzymywałem w żywieniowym rygorze. Jedzenie tylko wybranych produktów, w określonych porach, czasach i konfiguracach nie było dla mnie zbyt interesujące.
Znacznie bardziej interesowały mnie zawsze odpowiednie nawyki żywieniowe, bo to jest właśnie sposób, na bardziej długoterminowe rezultaty. I oto kilka najważniejszych, którą z pewnością wpłyną korzystnie na twoje samopoczucie:

  • Jedz naturalne jedzenie, czyli takie które na swojej etykiecie nie ma całej listy dodatkowych składników: aromatów, emalgulatorów, syropów czy innych dziwnych substancji.
  • Jedz więcej warzyw i owoców, mogą być własnoręcznie robione soki.
    Soki z kartonu i napoje do kosza, zamiast tego woda.
  • Regularne spożywanie posiłków.
  • Najtrudniejsze: wywal z diety chleb, makaron, biały ryż oraz nabiał.
    Pamiętaj o tłuszczach, o dobrych tłuszczach w postai oleju lnianego zy oliwy z oliwek. Margaryna i produkty masłopochodne odpadają.

To wszystko to kwestia wyboru i zaangażowania w swoje nowe lepsze samopoczucie. Możesz spróbować tego, albo wrócić do wcinania swojego ulubioneg hamburgera zrobionego ze świnskich skórek i zmielonych chrząstek. Możesz popić go zdrowym sokiem pomarańczowym z dodatkowymi witaminami (bo tak przecież pisze na opakowaniu). I zignorować fakt, że na opakowaniu jest napisane, iż zosał wyprodukowany z koncentratu z dodatkiem aromatu. A za kilkadziesiąt lat zastanawiać się dlaczego twoje ciśnienie osiąga nowe rekordy. Dlaczego nie możesz ustalić odpowiedniej dawki insuliny aby poradzić sobie z cukrzycą.

Z jedzeniem jest jak z Islamskimi imigrantami.

Dzisiaj wszyscy chcą im pomóc, nie patrząc na to, że to w głównej mierze szkodliwi młodzi mężczyźni z którymi za niedługo będą same problemy. Tak samo z nawykami żywieniowymi i chemią z jedzenia. Dzisiaj pakujesz w siebie tony chemii, które gdy za kilka lat się rozkręcą poddadzą twój organizm mocnemu terrorowi.

Nawet gdybym przez najbliższe kilka wpisów, pisał o tym co jest dobre a co nie. Zdaję sobie sprawę, że tylko zaledwie kilka procent zainteresuje się tym faktem, szukając dodatkowych informacji i zmieniając swoje nawyki. Ale ten wpis jest właśnie dla tej mniejszości, w której mam nadzieje się znajdujesz.

O Autorze

Sympatyczne oblicze o manierach demona. Lubię: pić kawę, plątać się po mieście i nie słuchać dobrych rad.