Czym może różnić się zakres polisy AC?

zakres polisy AC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i musi je wykupić każdy kierowca. Inaczej jest w przypadku autocasco.

Mimo tego, że nie jest obligatoryjne, warto je mieć. Przed zakupem dobrze jest dokładnie zapoznać się z przedstawianą ofertą. Towarzystwa same bowiem ustalają jej zakres.

Różne ceny

Ceny AC zależą od wielu kwestii i mogą być naprawdę różne. Sprawdzenie wszystkich możliwości zajęłoby dużo czasu, dlatego warto skorzystać z nowoczesnych porównywarek ubezpieczeń. Na stronie https://cuk.pl/samochod/kalkulator_oc_i_ac znajduje się specjalny kalkulator, który na podstawie uzupełnionych danych przelicza ceny w różnych towarzystwach.

Co ważne, wszystkie kwoty są aktualne i ubezpieczenie można od razu kupić przez internet, bez konieczności kontaktu z doradcą klienta.

Najważniejsze elementy

W ofercie Autocasco jest kilka naprawdę istotnych informacji, na które należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

  • Pierwsza z nich to udział własny. W praktyce zapis ten mówi o kwocie, jaką właściciel samochodu zapłaci samodzielnie w przypadku uszkodzenia pojazdu.
  • Kolejna kwestia to szkoda minimalna. Może zdarzyć się, że polisa nie pokryje wydatków, jeśli szkoda będzie zbyt mała.
  • Amortyzacja części oznacza z kolei, że po zamontowaniu nowych elementów od ich ceny odjęty zostanie procent wcześniejszego zużycia. Na koszt ubezpieczenia wpływa także to jakiego rodzaju części mają być użyte podczas naprawy. W przypadku zamienników cena będzie oczywiście niższa.

Dla kupującego ubezpieczenie szczególną wagę powinien mieć rodzaj naprawy auta. Możliwości są dwie:

  1. Jedna z nich to naprawa szkody bezgotówkowo. Łatwo się domyślić, że w tym przypadku właściciel nie otrzyma pieniędzy, a samochód zostanie naprawiony we wskazanym przez ubezpieczyciela warsztacie.
  2. Druga opcja to oczywiście wypłata świadczenia, które wylicza się na podstawie specjalnie przygotowanego kosztorysu.

Zakres polisy AC może być naprawdę różny w zależności od danego towarzystwa.  Niektóre oferty, choć tanie, w ogólnym rozrachunku są mało korzystne  i szybko okazuje się, że nie warto było w nie inwestować. Dopiero dokładne zapoznanie się z propozycjami ubezpieczyciela pozwoli podjąć w pełni świadomą i dobrą decyzję dotyczącą zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *