To było w te wakacje. Siedziałem na plaży i przesypywałem przez palce ziarenka piasku. Obok mnie z telefonem przeszedł Marek i z nieopisanym uśmiechem usiadł na plaży koło mnie.
-Co robisz?
– A pisze od 2 dni z jedną laską.
– Twoja nowa dziewczyna?
– Nie, nie… Ale wszystko idzie w dobrą stronę – i pokazuje mi telefon przewijając tam chyba z 50 wiadomości.
– To kiedy się z nią spotykasz?
– W krótce, tylko teraz ciągle nie ma czasu i w przyszłym tygodniu też raczej nie…
Już wszystko wiedziałem…
Spotykając się z nim 2 tygodnie później okazało się, żadnego spotkania nie było.. Nie cierpię mieć racji.

Czy pisanie sms z dziewczyną to strata czasu?

3 dni temu siedziałem z Przemkiem na browarze. Pochwalił się, że dostał numer od mojej koleżanki Kaśki. Znam Kaśkę od dawna i od dawna wiem, że wpatrywała się w Przemka jak głodny pies w miskę. Dziwiło mnie, że tak długo się do niej zbierał, choć wszyscy wokół widzieli, że jest praktycznie podana na tacy.
– Michał, co jej napisać bo sama do mnie co jakiś czas pisze?
– A po co chcesz z nią smsować? Zadzwoń i powiedz jej, że ma być u Ciebie jutro o 20. Gwarantuje Ci, że będzie.
– No co Ty, za szybko. Chce to jakoś podkręcić..

Zwariowałem – przecież od razu widać, że jesteś dla niej jak kubełek KFC dla wygłodniałego uchodźca z Syrii. Nie kombinuj. Tylko dzwoń.
Nie posłuchał. Zamiast tego wysłał przy mnie sms:

Przemek: Może wpadniesz do mnie jutro o 20?
Kaśka: Może… Przekonaj mnie jakoś.
-No i co mam jej teraz odpisać?
Widzisz, sam prosisz się o kłopoty. Wziąłem jego telefon do ręki. Wybrałem numer i kazałem powiedzieć: Nie chce mi się bawić w smsy. Spotkajmy się u mnie jutro o 20 – natychmiast się zgodziła.

Za dużo rokminania w smsowym świecie.

Tak jak faceci po rozstaniach, są zbyt zaangażowani w to aby zrozumieć dlaczego miłość się skończyła. Tak samo zbyt usilnie próbują wymyślić doskonałe sms na podryw, nie rozumiejąc czym jest prawdziwa atrakcyjność i jakimi prawami się rządzi. Pisząc eseje z smsów, jedyne czego możesz się spodziewać to to, że w końcu zdrętwieją Ci palce. A taka smsowa znajomość po prostu się skończy, zanim się jeszcze naprawdę zacznie.

Czy smsy na podryw działają?

Tak działają, ale tylko wtedy gdy masz już wcześniej zbudowaną atrakcyjność. Jeśli tego brakuje, to żadne genialne wiadomości Ci nie pomogą. Znaczy mogą ułatwić, jęśli odpowiednio się wstrzelisz i będziez miał farta. Ale jest to gra po omacku i trochę na farta.

Zasady w pisaniu sms’ów, które mogą Ci pomóc:

1. Telefon to tylko numer. Kontakt za sprawą, którego masz spotkać się z dziewczyną. Twoim celem nie jest pisanie sms’ów tylko spotkanie face to face. #JAKNAJSZYBCIEJ.
2. Jeśli dziewczyna nie odpisuje to nie panikuj. Daj jej czas. Przy pierwszych wiadomościach, poczekaj nawet cały dzień. Ona może mieć milion ważniejszych spraw niż odpisywaine na smsy kolesia, którego poznała parę dni wcześniej, i gadała z nim zaledwie kilka minut.
3. Nie pisz esejii. Nie fajnie wygląda rozłożenie sił, gdy ty piszesz prawie elaborat na 500 znaków a ona odpisuje jednym słowem: fajnie.
Niech twoje zaangażowanie będzie podobne jak jej. (W sytuacji gdy się jeszcze nie znacie dobrze)
4. Nie snuj wizji wspólnej przyszłości. Jeśli dziewczyna odpisuje Ci po 4h to nie skacz pod chmury, odpowiadając natychmiast. Niech też chwilę poczeka, bo też masz przecież inne życie i nie czekasz z telefonem w ręku na sms od niej. (przynajmniej taką mam nadzieję). Jeśli odpisuje od razu, też możesz tak robić.
5. Niech Cię nie ponosi. Nie raz widziałem jak koleżanki, miały bekę z kolesi, którzy w sms nadmiernie się angażowali. A one będąc w towarzystwie szydziły z koleżankami, mówiąc z sarkazem: co odpisać mojemu misiowi?
Po prostu się wyluzuj. I nie traktuj tego tak bardzo poważnie. Przynajmniej do momentu, aż się nie spotkacie i nie zobaczysz na czym tak naprawdę stoisz.
We flircie i atrakcyjności operujemy jak na żywym organiźmie. W grę wchodzi tak wiele zmiennych jak mowa ciała, energia, nasze nastawienie wraz z analizą tego jak zachowuje się nasza druga połówka pomarańczy, że smsowanie z nieznajomą dziewczyną, którą poznałeś podczas kilkuminutowej rozmowy jest po prostu bez sensu.

Smsy na podryw nie traktuj jako środek do celu a jedynie jako kontakt, który ma doprowadzić jak najszybciej do bezpośredniego spotkania.

Jeśli ten wpis nie spełnił twoich oczekiwań i dalej chcesz poznać niezawodne smsy na podryw, to zastanów się 5 minut nad sobą. Czy z twoją pewnością siebie jest wszystko ok? Czy wiesz czym jest atrakcyjność? Czy nie unikasz czasem bezpośredniego kontaktu, bo nie czujesz się wystarczająco dobry?

O Autorze

Sympatyczne oblicze o manierach demona. Lubię: pić kawę, plątać się po mieście i nie słuchać dobrych rad.