Dziewczyna nie odpisuje: co zrobić? Dlaczego przestała odpisywać na smsy i wiadomości na Facebooku?

dziewczyna nie odpisuje
„Dlaczego dziewczyna nie odpisuje?” Pytanie to dość często pojawia się w najpopularniejszej wyszukiwarce. Nagle urwany kontakt to kwestia, która odnosi się przede wszystkim do nowo poznanych kobiet.

Wbrew pozorom, odpowiedzi na tytułowe pytania może być mnóstwo. Wszystko zależy od sytuacji, a przede wszystkim relacji, jaką udało się Wam zbudować.

Przyjrzymy się z bliska kilku sytuacjom:

 1. Już od kilku tygodni rozmawiacie ze sobą na Facebooku. Mimo że w niemal każdej rozmowie przeważają emotikony, jesteś przekonany, że druga strona jest Tobą równie zainteresowana co Ty nią. Już od pewnego czasu zbierasz się, by poprosić ją o numer telefonu. W końcu moglibyście porozmawiać „na żywo” i może nawet umówić się na spotkanie? Zanim jednak zadałeś tak ważne dla Ciebie pytanie, kontakt się urywa. Dziewczyna nie odpisuje na FB. Początkowo odczytuje Twoje wiadomości, potem jednak skrupulatnie omija Twoją osobę.
   
   – Powód: brak połączenia emocjonalnego. 
  Przyjrzyj się Waszym dotychczasowym rozmowom. Gadaliście o szkole, pracy, znajomych i pogodzie. Zauważyłeś brak jakichkolwiek „poważniejszych” tematów? Niestety, nie udało Ci się zbudować między Wami tzn. połączenia emocjonalnego. Mówiąc prościej, nie zrobiłeś na niej na tyle silnego wrażenia, by chciała kontynuować z Tobą tą znajomość. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że „druga strona” poznała kogoś ciekawego albo najzwyczajniej w świecie się Tobą znudziła. Co zrobić w takim przypadku? No cóż. Skoro nic Was nie łączy po co robić cokolwiek? Przestań do niej pisać. Jeżeli myślała o Tobie na poważnie, sama prędzej czy później się odezwie.
 2. Już od dłuższego czasu rozmawiacie ze sobą na Facebooku. Mimo że znacie się tylko z Internetu, naprawdę nieźle się ze sobą dogadujecie. Nie ma dnia, w którym jedno z Was nie odezwie się do drugiego. Ostatnio nawet wymieniliście się numerami telefonu. Zaczynasz zastanawiać się, czy to nie ta „jedyna”. Świetnie Cię rozumie, podziela Twoje zainteresowania, wspiera Cię, a do tego śmieszą ją Twoje żarty. Prawdziwy ideał! Wydaje Ci się, że przyszła pora zrobić „krok do przodu” i umówić się na spotkanie. Nagle – bez wyraźnego powodu – dziewczyna przestaje się do Ciebie odzywać.
   
    – Powód: strach.   Najprawdopodobniej, kobieta, która Ci się podoba zauważyła, że nie jest Ci obojętna. Możliwe, że domyśliła się Twoich uczuć. Istnieje spora szansa, że również jest Tobą zainteresowana, jednakże boi się krępującej sytuacji, która może wyniknąć w przyszłości. Może wyobraża sobie, że przy spotkaniu nastanie drętwa cisza? Co zrobić w takim przypadku? Bądź taki jak dotychczas. Zachowuj się bez zmian. Zaproponuj wspólne wyjście. Uświadom jej, że nie ma czym się martwić.
 3. Napisałeś do nieznanej dziewczyny na Facebooku. Kilka razy ze sobą gadaliście, jednakże potem kontakt się urwał. Pisałeś, pytałeś „skąd ta zmiana?”, ale nic z tego – z czasem przestała nawet odczytywać Twoje wiadomości.
   
   – Powód: nie jest Tobą zainteresowana.  Atrakcyjna kobieta przyciąga tłumy adoratorów – zwłaszcza jak umieściła na FB swoje zdjęcie. Co napisać dziewczynie, która nie odpisuje? Najlepiej nic.

  Wartościowa przedstawicielka płci pięknej nie odpisuje na Facebooku, gdy zauważy chociażby najmniejszy powiew szczególnie odpychających zachowań:

  • sztuczne słodzenie i podlizywanie się,
  • schematyczność,
  • gadanie o pogodzie,
  • wywyższanie się i imponowanie na siłę,
  • nadmierna otwartość i brak przyzwoitości,
  • skamlanie o jej uwagę,
  • rekompensowanie czymś swojego niskiego poczucia wartości,
  • brak własnych zainteresowań,
  • wulgarność etc.

  Budowanie relacji nie jest rzeczą trudną, jednakże… Aby takową zbudować coś musi Was łączyć. Mowa-trawa nie skłoni kobiety, by odpisywała na każdą wiadomość. Co zrobić w takim przypadku? Mężczyźni próbują budować emocje dopiero w późniejszym etapie – np. podczas rozmowy na żywo. Niestety, jeżeli zależy nam na znajomości, musimy zadbać o tym, by konwersacja była ciekawa już na samym początku. Jeżeli chcesz, by atrakcyjna kobieta zwróciła na Ciebie uwagę, musisz mieć „coś”, co ją zainteresuje. Kluczem do sukcesu są wspólne pasje i zainteresowania

 4. Zaczepiłeś fajną dziewczynę na Facebooku. Udało Wam się raz czy dwa razy pogadać ze sobą dłużej niż pół godziny. W końcu poprosiłeś ją o spotkanie. Po tym jak pytanie padło, ona przestała się do Ciebie odzywać. Co zrobiłeś nie tak?
   
   – Powód: nie chce się z Tobą spotkać.  W tym wypadku nie trzeba być myślicielem, aby dojść do takiego wniosku. Jeżeli proponujesz dziewczynie spotkanie, a ta przestała Ci odpisywać to znak, że nie jest Tobą zainteresowana. Co zrobić w takim przypadku? No cóż… To chyba wyraźny sygnał, że nic z tego nie będzie. Daj sobie z nią spokój i żyj dalej.

Dziewczyna, która nie odpisuje na SMS to nie koniec świata

dziewczyna nie odpisuje na SMS
Podobnych sytuacji jest wiele. Nowo poznana dziewczyna nie odpisuje na SMS bądź na Facebooku, bo najzwyczajniej w świecie nie jest nami zainteresowana. Większość mężczyzn ma wyraźny problem, by pogodzić się z odrzuceniem. Facet, zamiast dać sobie spokój, męczy ją wiadomościami, słodząc i nagabując. Niestety, kobiety tego nie lubią. Zagrywki samców alfa znane są dziewczynom od zarania dziejów.

Jeżeli między dwojgiem ludzi nie ma przysłowiowej „chemii”, jedna ze stron w końcu ucichnie. Nie warto zbyt długo zastanawiać się nad pytaniem: „dlaczego ona nie odpisuje” – zwłaszcza, jeżeli chodzi o kogoś, kogo poznaliśmy niedawno. Wyjście z takiej sytuacji jest proste. Szanujący się mężczyzna powinien usunąć konwersację i dać dziewczynie spokój. Uporczywe nękanie, obrażanie się czy chamskie odzywki tylko pogorszą Twoją sytuację.

Jeżeli kobieta poczuje się zagrożona, istnieje duże prawdopodobieństwo, że za jakiś czas w Twoim domu pojawi się policja. Chyba nie chcesz skończyć z zakazem zbliżania się do osoby, której nawet nie widziałeś na żywo?

Dziewczyna nagle przestała odpisywać, pomimo że była zainteresowana

smutek
Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy zdążyłeś już poznać daną dziewczynę, a nawet wymienić się z nią numerami telefonu. Kiedy ona nie odpisuje na SMS któryś dzień z rzędu, a do tej pory Wasz kontakt był niemal ciągły, masz prawo oczekiwać wyjaśnień. Weź pod uwagę fakt, że mogło się coś stać…

Oczywiście, jeżeli odczytuje wiadomości na FB, a Twoje pytania nadal pozostają bez odpowiedzi to znak, że nie jest Tobą zainteresowana. Szkoda jednak, że nie powiedziała Ci tego wcześniej.

 • W takiej sytuacji najlepiej zapytać się jej wprost: „Chcesz kontynuować tą znajomość?” Jeżeli odpisze „nie” sprawa jest prosta.
 • Również brak odpowiedzi możesz traktować jako brak chęci do dalszej konwersacji.

Trudno – straciłeś trochę czasu, zaangażowałeś się emocjonalnie, myślałeś, że coś z tego wyjdzie… Musisz jednak żyć dalej. Jak nie ta, to następna. Na jednej dziewczynie świat się nie kończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *