Fizyczne objawy zakochania u faceta: po czym poznać że mu się podobasz?

fizyczne objawy zakochania

Zakochanie to stan emocjonalny charakteryzujący się dużym przywiązaniem do drugiej osoby. Czasami uczucie spada na nas jak grom z jasnego nieba, niekiedy przydarza się wieloletnim przyjaciołom, którzy znają się jak łyse konie. Na zakochanie nie ma mocnych, to stan euforii, błogości, fascynacji drugą osobą, która w tym czasie wydaje się nam idealna. Oczywiście zakochanie nie trwa wiecznie, po czasie ekscytacji przychodzi czas na większe zaangażowanie, wówczas rodzi się uczucie miłości. Pamiętajmy, że zakochanie nie jest tym samym, co miłość.

Czym jest zakochanie?

Zakochanie ma miejsce w naszej głowie, wszystko zaczyna się od spotkania na swojej drodze atrakcyjnej osoby. Nasz mózg zaczyna wydzielać odpowiednie hormony, które odpowiadają za uczucie radości, motyle w brzuchu, czasami wiąże się to również z chwilowym brakiem koncentracji, obsesyjnym myśleniem o wybrance, uśmiechaniem się do siebie bez wyraźnego powodu. Stan zakochania jest porównywany z hajem narkotykowym i trudno się z tym nie zgodzić.

Po czym poznać że mu się podobam?

po czym poznać zakochanie

Zakochany mężczyzna będzie chciał przypodobać się kobiecie, której pragnie. Będzie próbował pokazać się, od jaki najlepszej strony, co czasami może przybierać wręcz zaskakujące formy. Będzie chwalił się sukcesami zawodowymi, umiejętnościami, pozycją społeczną. Nie bierz tego do siebie i nie myśl, że to zwykłe przechwałki i wywyższanie się, to męska forma zalotów. Będziesz mogła zaobserwować również zmiany w jego wyglądzie.  Zakochany mężczyzna bardziej zadba o swój wygląd, być może zdecyduje się na zakup ubrań, których dotychczas by na siebie nie włożył, kupi nowe perfumy, bardziej zadba o włosy i skórę.  

 • Będzie próbował dowiedzieć się, czy jesteś w związku
  Nie każdy wykłada kawę na ławę, nie każdy zapyta wprost, czy jesteś z kimś związana i czy ma u Ciebie szanse. Natomiast może dyskretnie szukać informacji wśród twoich znajomych lub kierować w Twoją stronę uwagi, które będą miały na celu zdemaskowanie Twoich intencji względem jego osoby.
 • Przedstawił Cię swoim znajomym i rodzinie
  Zakochany mężczyzna nie będzie miał oporów przed wzięciem Cię ze sobą na spotkanie z przyjaciółmi, czy kolację w gronie rodzinnym. Będzie chciał się Tobą pochwalić, nie będzie chciał Cię ukrywać przed najbliższymi osobami, na których mu zależy. Jeżeli facet, z którym się spotykasz, chce wprowadzić Cię w swój świat, przedstawić przyjaciołom i znajomym, a także rodzinie, to znak, że mu na Tobie zależy i chce rozwijać Waszą relacje.
 • Jesteście w stałym kontakcie
  Facet ma Twój numer telefonu, obserwuje Cię w mediach społecznościowych, interesuje się Tobą i szuka z Tobą kontaktu. Nawet jeżeli na co dzień jest mało wylewny, to chce poświęcać Ci czas – pisanie wiadomości i rozmowy telefoniczne sprawiają mu przyjemność. Możesz mieć pewność, że ta relacja szybko się nie skończy.
 • Szuka kontaktu fizycznego
  Drobne gesty takie jak trzymanie za rękę, obejmowanie, przytulanie, głaskanie po głowie to znak, że mężczyzna jest zainteresowany nawiązaniem kontaktu fizycznego z Tobą i wcale nie chodzi w tym wypadku o seks, ale o romantyczne zainteresowanie. Oczywiście za jakiś czas, z pewnością będziecie chcieli skonsumować swój związek, nie mniej jednak nie ma powodu do pośpiechu.
 • Faworyzuje Cię i się z Tobą droczy
  Każdy ma inny sposób na okazywanie zainteresowania kobiecie. Niezależnie od tego, czy mężczyzna zaprosi Cię na romantyczną kolację przy świecach, do kina czy na gokarty, z pewnością będzie okazywał Ci dużo zainteresowania. Jeżeli spotykacie się w gronie znajomych, będziesz w centrum jego uwagi – poda kurtkę, otworzy Ci drzwi, zaproponuje odwiezienie do domu. Może też droczyć się z Tobą, abyś Ty zwróciła na niego większą uwagę i rozpoczęłam rozmowę. W tym wypadku dużo zależy od charakteru faceta oraz Twojej reakcji na jego zaloty.
 • Często Ci się przygląda
  Jesteście na imprezie a on ciągle na Ciebie zerka, przypatruje Ci się i wcale tego nie ukrywa. Przyłapujesz go na gorącym uczynku, wtedy możesz odwzajemnić spojrzenie i szeroko się uśmiechnąć. Mężczyźni to wzrokowcy, którzy lubią patrzeć na piękne kobiety, z pewnością wpadłaś mu w oko i chciałby spędzić z Tobą więcej czasu sam na sam.
 • Jest zazdrosny!
  Nie macie wobec siebie jeszcze żadnych zobowiązań, dlatego pozwalasz sobie na niewinny flirt ze wspólnym znajomym czy nieznajomym na imprezie, na którą przyszliście ze wspólnymi przyjaciółmi. On patrzy na Ciebie zazdrosnym wzrokiem, jest widocznie niezadowolony z takiego obrotu sprawy albo podchodzi do Ciebie chcąc przepędzić intruza. Jeżeli mężczyzna okazuje zazdrość, możesz mieć pewność, że jest Tobą zainteresowany.
 • Pamięta o Twoich urodzinach i innych ważnych datach
  Mężczyzna, któremu zależy na Tobie, nigdy nie zapomni o Twoich urodzinach, imieninach czy dniu kobiet, co więcej przygotuje dla Ciebie prezent. Jak wiadomo facetom zdarza się zapominać o rocznicach i urodzinach swoich partnerek, także powinnaś potraktować to jaki wyraz dużego zaangażowania.
 • Jest z Tobą całkowicie szczery
  Zakochany mężczyzna będzie chciał, żebyś poznała go jak najlepiej, dlatego chętnie będzie opowiadał Ci o swojej pracy, rodzinie, przyjaciołach, a także doświadczeniu w związkach i innych rzeczach, które są bezpośrednio z nim związane. Facet, któremu zależy nie będzie chciał mieć przed Tobą żadnych tajemnic i będzie chciał, żeby odwdzięczyła się mu tym samym.
 • Pomaga Ci bez proszenia
  Jesteś współczesną kobietą i nie ma rzeczy, z którymi być sobie nie poradziła sama, nie mniej jednak czasami warto dać sobie pomóc. Gdy facet zauważy, że potrzebna Ci pomoc i bez pytania udziela Ci wsparcia, to dobry znak na przyszłość. Taki facet to doskonały kandydat na chłopaka. Daj mu się wykazać, niech wkręci żarówkę, przykręci półkę czy naprawi zepsuty komputer. Bezinteresowna pomoc świadczy o zaangażowaniu.
 • Daje Ci wolną przestrzeń
  Rozwój własnych zainteresowań, czas, który możesz przeznaczyć wyłącznie dla siebie? Gdy mu zależy będzie dążył do stałego kontaktu, ale równocześnie nie będzie chciał Cię przytłaczać swoją osobą. Nie będzie nalegał, żebyś zrezygnowała ze swoich pasji, zajęć na rzeczy spotkania z nim. Oczywiście Ty również musisz wykazać się w tym względzie wyrozumiałością. Posiadanie czasu wyłącznie dla siebie jest ważne, wówczas związek jest szczęśliwszy, lepszy, bo będziemy bardziej zadowoleni i spragnieni kontaktu ze sobą. Nie można żyć życiem drugiej osoby.

Fizyczne objawy zakochania u faceta

objawy zakochania

To, że facet jest w Tobie zauroczony, możesz poznać również po fizycznych symptomach nie tylko po gestach i słowach.

Jednym z najpowszechniej występujących fizycznych objawów zakochania są rozszerzone źrenice. Nie bez przyczyny mówi się, że oczy to zwierciadło duszy. Wystarczy, że głęboko spojrzysz w oczy mężczyzny, jeśli jego źrenice się powiększą dostrzeżesz objaw zakochania. Podobno oczy osób zakochanych są pełne blasku! Powierzchnia oka porywa się wydzieliną z gruczołów łzowych, oczy stają się szkliste, błyszczące.

Oznaką zainteresowania drugą osobą jest również zwiększona potliwość.  Naukowcy udowodnili, że poziom wilgotności skóry wzrasta wraz z poziomem zainteresowania partnerem.   Z pewnością będziesz mogła to sprawdzić, gdy mężczyzna nawiąże kontakt fizyczny, na przykład weźmie Cię za rękę czy przytuli. Jakie są jeszcze oznaki zakochania u faceta? Zazwyczaj bardzo głęboko będzie patrzył Ci w oczy, dla niego będziesz najważniejsza tylko Ty i nie będzie zwracał uwagi na inne kobiety dookoła.

Zakochanie a miłość

zakochanie a miłość

Wiele osób myli pojęcie zakochania z miłością, a nie są to pojęcia tożsame. Zakochanie to proces krótkotrwały, który ma miejsce przez kilka pierwszy miesięcy znajomości z osobą, która nam się podoba. Wówczas możemy zachowywać się wręcz nieracjonalnie, osoba, w której jesteśmy zakochani, wydaje nam się idealna, idealizujemy ją i nie zauważamy jej wad. Jest to stan bardzo ciekawy, radosny, przy czym niekiedy może być bardzo niebezpieczny, szczególnie jak druga strona nie ma wobec nas dobrych intencji, chce nami manipulować i po prostu nas wykorzystać. Pamiętaj, aby trzymać rękę na plusie i nie dać się omamić, trzeba zachować choć trochę zdrowego rozsądku.

Oznaki zakochania kobiety i mężczyzny nieznacznie się od siebie różnią, w obydwu przypadkach można zaobserwować podobne objawy zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Przyśpieszone bicie serca, obsesyjne myślenie o chłopaku/dziewczynie, pocące się dłonie, szkliste oczy, brak koncentracji, skupienia w pracy, to tylko niektóre z objawów, które towarzyszą zakochani. Później uczucie jest głębsze, bardziej emocjonalne i powoli przeradza się w miłość, albo czar pryska i relacja się kończy. Miłość to silne uczucie, więź, która łączy ze sobą dwie osoby na dłuższy czas.

Przedstawiliśmy fizyczne i psychiczne objawy zakochania u faceta. Mimo to, żeby na 100% dowiedzieć się, czy mężczyzna rzeczywiście ma wobec Ciebie dobre zamiary, najlepiej po prostu szczerze z nim porozmawiaj. Szczerość i wzajemne zaufanie to najlepsze rozwiązanie, dzięki temu unikniesz nieporozumień, zawodów miłosnych i rozżalenia. Wielu mężczyzn ma problem z opowiadaniem o swoich uczuciach i może mieć problem z formułowaniem swoich emocji, nie mniej jednak warto spróbować szczerze porozmawiać, szczególnie jak dostajesz od niego sprzeczne sygnały i tak naprawdę nie wiesz, na czym stoisz.

Pamiętaj, że to Ty wybierasz czy chcesz spotykać się z danym facetem, czy decydujesz się na odrzucenie jego zalotów. Jeżeli z jakiegoś powodu relacja nie zmierza w tym kierunku, który sobie wyobrażałaś, powinnaś zakończyć znajomość. Zakochanie to piękny stan, jednak niekiedy bywa złudny i gdy emocje opadną może okazać się, że nie jest to mężczyzna, którego szukasz. Zachowaj zdrowy rozsądek w relacjach damsko-męskich i nie daj się zwariować czy poddawać się presji otoczenia, to Ty najlepiej wiesz, czego chcesz i jak chcesz żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *