To nie będzie kolejny wpis o tym jacy są mężczyźni, albo jacy być powinni. W Biblii jest napisane, że facet został stworzony na obraz Boga, ale po ostatnich trzech dniach jakie spędziłem w Sopocie, nigdy w to nie uwierzę.

Nie będę mędrkował bo bycie facetem, który przedstawia swoją wizję świata, składającą  się z nakazów „rób tak”,  albo „nie rób tak”. Bo wydaje mu się, że jest to zgodne z wizerunkiem kochającego męża/ojca/faceta,  jest po prostu słabe.

Po pierwsze dlatego, że tak jak nie ma jednej słusznej drogi do odnalezienia szczęścia, tak samo nie ma jednej recepty na bycie dobrym człowiekiem. Po drugie dlatego, że nie czuję się kompetentny.

Kluczowa jest energia i twoje nastawienie.

Wiem tylko jedną rzecz, kluczowa jest tu męska energia. Wielokrotnie mająca różne oblicza. Każdy człowiek ma wiele twarzy, które pokazuje tylko w pewnych kontekstach, mieszanka czułości, dominacji, pracowitości czy prowadzenia, w każdym facecie będzie się nico różnić.

Typ osobowości ma tu drugorzędne znaczenie, liczą się  tylko emocje i dobra wibracja,  która sprawia,  że tacy ludzie są oparciem dla swoich bliskich. Zaangażowanie,  ambicja i siła charakteru. Te cechy znajdziemy w każdym facecie i nie ważne czy pracuje w branży IT czy jest zwykłym drwalem. To część męskiej natury,  tak samo jak poszukiwanie przygód i odczuwanie radości płynącej ze wzrostu adrenaliny.

To niestety społeczeństwu (kobietom) ciężej zaakceptować. Tak samo jak demonizowany pociąg do wielu kobiet,  który wcale nie musi być przeszkodą do życia w monogamicznym związku.

Sopot wieczorem.

Siedzieliśmy z Alberto i Chrisem w jednej z Sopockich restauracji.  Gdy nagle do środka weszły 2 egzotyczne wyglądające kobiety. Zamówiły koktajle owocowe,  co było dość intrygujące bo wszyscy wokół pili głównie piwo.

Nie zastanawiałem się nawet 3 sekund, i od razu udałem się w ich stronę.  Po 2 minutach rozmowy, wracałem wraz z nimi do naszego stolika. Dowiedziałem się,  że pochodzą z Kuwejtu i przyjechały tu na miesiąc wakacji.

Tylko jedna z nich mówiła płynnie po angielsku, druga miała wyraźny problem, widocznie nie byłą wyedukowaną córką bogatego szejka. Trochę się pośmialiśmy, aż tu nagle urocza Kuwejtka zaproponowała abyśmy mówili do nich po polsku a one postarają się zrozumieć.

Zawsze ślepo wchodzę w takie gry, gdzie stawką są ciekawe wrażenia. Tym bardziej,  że była naprawdę niezwykłą kobietą,  z jej drobnych gestów, spojrzeń,  barwy głosu i sposobu bycia emanowała niezwykła wdzięczność. Miała to coś, co na takim facecie jak ja, wywiera ogromne wrażenie.

Natychmiast chwyciłem  ja za rękę  i patrząc dosadnie w oczy, powiedziałem: „Jesteś najpiękniejsza kobietą  jaką tu widziałem. I chyba się w tobie zakochałem.”

Tani tekst, który miał być tylko szczerym i uniwersalnym przekazem emocji, jasno zawartych w moich oczach.

I tak przecież nie zrozumie. Być może wyczuje podtekst – tak myślałem.

W jednym momencie jej oczy się zaszkliły, a na twarzy pojawił się nieśmiały uśmiech.

W odpowiedzi usłyszałem:

„Bardzo dziękuję.  To najmilsze słowa jakie tutaj usłyszałam”wypowiedziane po polsku !!

Okazało się, że jej matka jest Polką. Ojciec arabem i zna kilka języków. Dejm… Szczęka trochę mi opadła.

Jednak całą sytuację charakteryzowała najzwyklejsza normalność, otwartość i chęć wzajemnego poznania. Więc po chwili byłem już ogarnięty, pożegnaliśmy się z nimi i każdy poszedł w swoją stronę.

Klubowy papadens

#1 

Wieczorem poszliśmy na kluby  i to co wtedy zobaczyłem mocno mnie zszokowało.

Najpierw w jednym klubie gdzie spora część klienteli była w wieku 30+. Koleś dobrze wyglądający i dobrze ubrany, wiek około 40 lat. Przechodząc koło 2 świetnych lasek, po prostu chwycił jedną za tyłek. W tym miejscu panował tak duży tłok i ścisk, że oburzona i zbulwersowana kobieta, nie miała szans dostrzec tego papadensa, który żałośnie udawał Greka, rozglądając się dookoła jakby nigdy nic.

Partyzant

#2

Druga sytuacja miała miejsce na parkiecie. Gdzie inny koleś tańcząc w kółku frajerów, znienacka dotykał tańczących lasek w bok. Jednak robił to z takiego partyzanta i w takim przegęszczeniu, że kobiety i tak nie wiedziały, kto je zaczepia. Tego typu testowanie reakcji lasek jest dla mnie mega słabe.  Nie widziałem czegoś takiego nawet w Krakowie. I teraz zaczynam rozumieć, dlaczego kobiety w klubie, potrafią reagować z dużą niechęcią.

Nudziarze

#3

Kolejne akcja. Miała już miejsce nad ranem, koło KFC. Siedziałem sobie spokojnie wcinając kanapkę, gdy stolik obok mnie siedział secik 4 pijanych kolesi i 2-óch raczej trzeźwych kobiet. Faceci przechwalali się pozycją i tym ile zarabiają, oraz wyższością Porsche nad BMW – albo na odwrót, już nie pamiętam. Prowadząc niezwykle nudną rozmowę, która zdecydowanie irytowała obydwie kobiety. Jednak oni nawet tego nie czuli, z coraz większym zaangażowaniem brnęli dalej w temat. A na końcu się dziwili, że ich koleżanki nalegają aby iść już do domu.

Milioner

#4

Następna obserwacja miała miejsce w jednym z elegantszych klubów na sopockim monciaku. Gdzie dostrzegłem dwie 20 max 25 letnie, mega seksowne kobiety w towarzystwie dwóch, ledwo powłóczących się 50-60 latków. Rozumie, że Sean Connery, George Clooney i nasz rodzimy Kulczyk, swoją postawą i stylem bycia potrafią rozbudzić emocję w kobietach, które mogłyby być ich wnuczkami. Jednak Ci goście, wyglądali jakby zostali przed chwilą odpięci od respiratora i kroplówki, by tylko na ten wieczór zmienić słodką piżamkę w markowe garnitury i złote zegarki. Jeśli ktoś by zapytał: Gdzie w klubie jest milioner. Wskazał bym bez zastanowienia.

I teraz nasuwa mi się pytanie..

Po wyżej przypisanych chłopięcych zachowaniach rodem z gimnazjum, zaczynam rozumieć, że znalezienie dojrzałego mężczyzny, może być trudne.

Do tej pory myślałem, że chłopcy nabuzowani hormonami, którzy nie zwracają uwagi na emocję i osobowość dziewczyny, to cecha charakterystyczna dla 20 latków.

Faceci boją się kobiet, a kobiety stają się coraz bardziej alfa. Dochodzimy do patowej sytuacji, w której z jednej strony mamy niedojrzałych mężczyzn o gówniarskich zachowaniach a z drugiej Ci, którzy wiedzą o co w tym wszystkim mniej więcej chodzi, ale jeszcze się nie wyszumieli.

I często bywa tak, że ten stan ciągłej beztroski trwa i trwa i trwa.. Nawet do końca życia. Tacy faceci, traktują kobiety tak jak żonglerzy w cyrku wirujące talerze, gdzie wprawiają ich kilka w ruch, na cienkich patyczkach nazywanych namiastką miłości, a gdy któraś tego nie wytrzymuje i przestaje się kręcić, upada, rozbija się, to zostaje zastąpiona innym, nowym.

Kto mi odpowie: Ile lat musi mieć facet aby przestać być niedojrzałym chłopcem?

 

O Autorze

Sympatyczne oblicze o manierach demona. Lubię: pić kawę, plątać się po mieście i nie słuchać dobrych rad.