Jak facet sprawdza, czy kobiecie zależy – kiedy facetowi zależy?

jak facet sprawdza czy kobiecie zależy?

Gdyby relacje damsko-męskie nie były tak zawiłe i pełne niuansów, pewnie zwyczajnie byłyby też nudne. Mnóstwo osób, w tej całej niepewności co do zaangażowania ze strony nowo poznanego chłopaka czy dziewczyny, czasem odrobinę się gubi. W końcu niby wiadomo, jakie sygnały mogą być oznaką zainteresowania, poza tym czuć, kiedy między ludźmi jest tak zwana chemia, ale… Przecież można się też pomylić. Można coś źle zinterpretować, albo nadzwyczajnie nadinterpretować, co bywa dosyć często domeną kobiet.

  • Po czym poznać, że facetowi zależy?
  • Jak patrzy facet na kobietę, która mu się podoba?
  • Czy są jakieś uniwersalne zasady, którymi można kierować się podczas interpretowania zachowania mężczyzny?

Poniżej tekst odrobinę przybliżający tą tematykę, z odniesieniami do psychologii komunikacji i mowy ciała, która to jest tą tajemną wiedzą, potrzebną do rozszyfrowania odwiecznego pytania kobiet: 

Jak poznać, że podobam się chłopakowi?

Po czym poznać, że mu zależy, czyli tajemnica komunikacji niewerbalnej

Ludzie nie od razu otwarcie wyznają sobie swoje uczucia. Gdyby tak było i każdy mówiłby prosto z mostu jak jest, świat byłby o wiele prostszy. Ale też byłby pozbawiony tej intrygującej nuty, tych motyli w brzuchu, które odczuwa się po poznaniu naprawdę fascynującej i atrakcyjnej osoby.

Zatem uznajmy, że tak jak jest, jest dobrze. Odrobina niepewności utrzymuje tak potrzebne na początku związku napięcie, dodaje pikanterii, wywołuje ekscytację. Oczywiście nie o to chodzi, by ta niepewność utrzymywała się przez miesiące. Taka gra w podchody, wcześniej czy później każdemu się nudzi.

komunikacja niewerbalna

Kiedy facetowi zależy na kobiecie, a kobiecie zależy na facecie, w którymś momencie muszą odkryć karty, aby związek mógł przejść odrobinę dalej. Niekończące się podchody to tylko scenariusz brazylijskich telenowel – tam dwoje ludzi potrafi dosłownie latami wysyłać sobie sprzeczne sygnały, a cała konstrukcja filmu opiera się po prostu na niespełnionej miłości.

To głupie, bo przecież ostatecznie nie o to chodzi.

Jak sprawdzić czy chłopakowi zależy?

Sygnały wysyłane przez osobę zainteresowaną kimś przeciwnej płci, to sygnały związane najczęściej z tak zwaną mową ciała. Tak naprawdę bardzo trudno jest je kontrolować, część z nich jest zupełnie nieświadoma. Oczywiście można pracować nad świadomością swojego ciała, ale wszystko odrobinę gubi się wtedy, gdy pojawiają się naprawdę silne emocje. Kontrola bierze wtedy w łeb.

Umiejętność rozpoznawania i nazywania sygnałów z ciała może dać odpowiedź na to frustrujące pytanie pod tytułem:

Czy mu na mnie zależy?

Przyjrzyjmy się zatem trochę bliżej temu tematowi.

Na początek oczy czyli zwierciadło duszy. Mnóstwo informacji wysyłają właśnie one. Jeżeli ludzie są szczerze sobą zainteresowani, częściej spoglądają w stronę drugiej osoby, można powiedzieć zaczepiają ją wzrokiem. Na widok atrakcyjnej osoby mimowolnie rozszerzają się też źrenice – to reakcja nie do opanowania, oczywiście bardzo trudno jest ją dostrzec, jednak to najlepszy dowód na fakt, że ciało wysyła sygnały.

A zatem, jak patrzy facet na kobietę, która mu się podoba? Można powiedzieć, że bardzo intensywnie, często wręcz pochłaniając ją wzrokiem. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że trudno ująć to w słowa. Zwykle obydwie strony to po prostu czują. Wzajemne zaczepianie się wzrokiem, kokieteryjne spuszczanie oczu, wachlowanie rzęsami – to znowu kilka fajnych trików ze strony kobiet, które wzrokiem potrafią w wymowny sposób dać znak, że samiec ma u nich spore szanse.

Jeżeli zatem facet chce sprawdzić, czy ma większe szanse u konkretnej dziewczyny – musi zwracać uwagę na jej oczy.

Jak sprawdzić faceta i czy mu zależy, czyli mini poradnik dla kobiet

Jak sprawdzić czy chłopakowi zależy? Zwyczajnie obserwować jego twarz, mimikę, nie unikać kontaktu wzrokowego, zwracać uwagę na przykład na pojawiające się rumieńce na policzkach lub szyi. To najlepszy dowód na doświadczane silne emocje. Oczywiście mowa ciała to nie tylko twarz. Bardzo ważna jest również postawa całej sylwetki.

postawa ciała mężczyzny

Jeżeli ludzie są sobą wzajemnie zainteresowani, to zupełnie bezwiednie przyjmują podczas rozmowy podobną pozycję. Można powiedzieć, że się ze sobą synchronizują. Jeżeli widzi się dwie rozmawiające osoby, które w podobny sposób gestykulują, które zwróciły się ciałami w swoją stronę na kanapie, podobnie trzymają dłonie lub nogi – to sygnał zainteresowania rozmową i pochłonięcia nią.

Chyba można wyciągać tutaj wniosek, że jeżeli w ten sposób rozmawiają ze sobą kobieta i mężczyzna, to przepływają między innymi bardzo pozytywne fluidy. Ludzie wzajemnie sobą zainteresowani też często zupełnie bezwiednie się dotykają, a zatem po czym poznać że facetowi zależy?

Na przykład po tym, że od czasu do czasu dotyka dłoni kobiety, niby przypadkiem ją muskając. Oczywiście im bardziej odkryte karty pomiędzy mężczyzną a kobietą, tym tego dotyku więcej. To zupełnie naturalne, że gdy ludzi ciągnie do siebie, to wręcz nie potrafią utrzymać od siebie z daleka dłoni. Jak facet sprawdza czy kobiecie zależy? Pod wpływem dotyku ze strony interesującej nas osoby, ciało przyjemnie rozluźnia się.

Kiedy facetowi zależy na kobiecie, chce być blisko niej. Dystans fizyczny jest wtedy maksymalnie zmniejszony, ludzie przesuwają się w swoją stronę, przekraczając często wręcz granicą intymną, która w komunikacji niewerbalnej oznacza, że ludzie dosłownie siedzą od siebie w odległości kilkunastu centymetrów.

Czy jemu zależy – jak poznać to po głosie?

Kolejny element tak zwane komunikacji niewerbalnej, który może rzucić odrobinę światła na to, czy parze wzajemnie na sobie zależy, to po prostu ich głos. Głos może zdradzić naprawdę wiele.

Nie chodzi tutaj o wypowiadane słowa, tylko sposób ich wypowiadania. Po czym poznać, że facetowi zależy na kobiecie? Bardzo często zaczyna mówić głosem radiowca. Ten głos staje się niski i bardziej seksowny, po prostu uwodzący. Tembr głosu obniża się, głos jest też ściszony – chociaż tutaj oczywiście mogą być pewne przypadki odbiegające od reguły.

Przykład – gdy facet jest mocno zdenerwowany w towarzystwie atrakcyjnej kobiety, może mówić głośniej, po to by przyciągnąć jej uwagę. To jednak częściej ma miejsce w sytuacjach, w których para nie jest we dwoje. Można powiedzieć, że w większej grupie, mężczyzna-samiec zaznacza swoją obecność tym, że jest głośny.

Kontakt po spotkaniu

Nawet najfajniejsza randka, musi mieć później jakąś kontynuację, żeby mogło wyjść z tego coś sensownego. Kobiety są czasami zachwycone spotkaniem, tylko pojawia się mały problem… facet nie pisze i nie dzwoni.

kontakt po spotkaniu

Co może to oznaczać w praktyce? Nie ma sensu owijać w bawełnę – poza naprawdę losowymi sytuacjami w stylu zgubienie numeru do dziewczyny, brak kontaktu zwykle oznacza mniejsze zainteresowanie, niż dziewczyna sądziła. Faceci są raczej prosto skonstruowani – jeśli kobieta się im podoba, to naprawdę chcą być w kontakcie. Starają się zadzwonić jeszcze tego samego dnia po randce, albo chociażby coś wysłać na Messengera czy SMS-a.

Czy mu zależy, gdy pisze codziennie? Raczej tak. Po prostu korzysta z dostępnych technologii, bo czemu nie? To naprawdę nie jest ten świat, gdy z uczuciami trzeba się było kryć. Współcześnie wszystkie te damsko-męskie zasady uległy odrobinę ewolucji, a tempo rozwoju związku znacznie przyspieszyło. Dzisiaj ludzie nie kryją się ze swoimi uczuciami i po prostu jeżeli ktoś wpadł im w oko, starają się być w częstym kontakcie.

Jak facet sprawdza, czy kobiecie zależy?

Oczywiście nie tylko kobiety pragną odpowiedzi na pytanie, czy mu na mnie zależy. Faceci również chcą wiedzieć na czym stoją. W damsko męskim świecie generalnie nie warto tracić zbyt wiele czasu na relacje, w których jest nikła szansa powodzenia.

Chociaż mówi się, że faceci to zdobywcy i coś na pewno w tym jest. Odrobinę niedostępna kobieta potrafi podkręcić atmosferę – to czysta psychologia i reguła niedostępności. Im coś trudniejsze do zdobycia – tym bardziej tego pragniemy, bo wydaje nam się bardziej atrakcyjne.

Dla facetów ogromne znaczenie mają takie cechy kobiece jak uczciwość i wierność. Jeżeli facet szuka na serio partnerki na życie, to właśnie na to będzie zwracał szczególną uwagę. Gdzieś tam podświadomie mężczyźni na stałe chcą partnerek, które potrafią utrzymać domowe ognisko.

Paradoksalnie to kobiety są w stanie częściej wybaczyć facetowi zdradę, niż na odwrót. Jak zatem facet sprawdza czy kobiecie zależy? Często zupełnie intuicyjnie, sprawdzając czy w pobliżu nie ma dla niego innej poważnej konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *