Jak napisać pierwszą wiadomość do dziewczyny lub chłopaka, aby zainteresować i rozpocząć rozmowę?

pierwsza wiadomość

Wielu mężczyzn nie ma pojęcia, co napisać do dziewczyny w pierwszej wiadomości. Oczywiście panie mają podobne dylematy. W dzisiejszych czasach nie ma większego znaczenia, kto zrobi pierwszy krok. Ważne jest jednak to, aby umiejętnie rozpocząć konwersację. Trzeba mieć świadomość, że nie każda znajomość kończy się love story. Każdy musi liczyć się z porażką, a uroda, czy też pozycja społeczna nie mają tutaj większego znaczenia.

Nie wiesz, jak zacząć pisać z dziewczyną lub chłopakiem? Przede wszystkim podejdź do tematu na luzie. Nie możesz traktować tego, jak wielkiego wyzwania. Stres, czy też nerwy nie są mile widziane. Ciężko ich jednak uniknąć, jeśli dana osoba szczególnie wpadła nam w oko. 

Pierwsza wiadomość jest niczym pierwsze wrażenie. Właśnie dlatego przywiązujemy do niej tak dużą wagę. Niewłaściwie sformułowane myśli mogą odstraszyć. Wiadomym jest, że należy również upewnić się, czy tekst nie posiada błędów. Istnieją ludzie, na których błędy ortograficzne lub gramatyczne działają niczym płachta na byka.

Dlaczego się boisz?

Chcesz wiedzieć, jak rozpocząć rozmowę z dziewczyną na portalu randkowym? Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, czego obawiasz się najbardziej. Być może twoje obawy są całkowicie bezpodstawne. Należy mieć świadomość, że znajomość zawarta przez internet lub SMS może potoczyć się różnie, a każdy przypadek jest zupełnie inny.

  • Brak odpowiedzi – zwykle wysyłając ważną wiadomość, co kilka minut sprawdzamy, czy druga osoba odczytała ją oraz odpisała. Na ekranie widzisz status „Przeczytano”, a wiadomości zwrotnej brak? Zazwyczaj oznacza to, że druga strona nie jest zainteresowana bliższą znajomością. W takiej sytuacji nie pozostaje Ci nic innego, jak napisanie do kogoś innego. Nie należy rozmyślać, dlaczego tak się stało, gdyż przyczyn może być wiele. Zadręczanie się jej kompletnie bez sensu.
  • Problem z podtrzymaniem rozmowy – pierwszy SMS do dziewczyny lub chłopaka to nie wszystko. Pamiętaj, że kluczowe jest podtrzymanie rozmowy. Bez tego nie dojdzie do zawarcia znajomości. Konwersacja, którą ciężko jest prowadzić może być potwierdzeniem tego, że randka nie jest najlepszym pomysłem. Z drugiej strony nie każdy lubi pisać wiadomości. Sprawdź, jak przebiegnie rozmowa telefoniczna. Brak tematu do rozmów nie jest najlepszym zwiastunem.
  • Obawa przed pierwszym spotkaniem – smsowanie z dziewczyną to tylko połowa sukcesu. Pamiętaj, że kiedyś nadejdzie czas pierwszego spotkania. Niejedna osoba odczuwa lęk przed randką w ciemno. Przyczyn może być wiele – nieidealna cera, zbędne kilogramy, chorobliwa nieśmiałość. Bez samoakceptacji ciężko jest znaleźć miłość, czy też stworzyć głębszą relację.

obawy przed randką przez internet

  • Niemiłe doświadczenia – każdy, kto umawia się przez internet powinien pamiętać, że druga osoba nie musi być taka, jak w naszych wyobrażeniach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wymarzony facet posiada żonę, a na co dzień jest przykładnym ojcem. Niestety w sieci spotkamy wiele osób, które są znudzone swoim życiem i poszukują jedynie szczypty adrenaliny.
  • Fałszywe konto – na portalach randkowych znajduje się wiele fake kont, które prowadzone są głównie dla zabicia czasu. Właśnie dlatego ograniczone zaufanie to podstawa. Nie masz pewności, czy ktoś nie chce zabawić się twoim kosztem.
  • Rozczarowanie po randce – często idealizujemy potencjalnego partnera lub partnerkę. Podczas wymieniania wiadomości wydaje nam się, że trafiliśmy na drugą połówkę. W „realnym” świecie może jednak okazać się, że druga osoba jest daleka od naszego ideału. Zupełnie inną kwestię stanowią zdjęcia, które przedstawiają wyłącznie atuty, a ukrywają wady. Naturalne ujęcia nie są obecnie często spotykane i raczej się to nie zmieni.
  • Przypadkowe spotkanie na ulicy – zawsze jest ryzyko, że osoba na portalu randkowym nie odpisze lub po kilku wiadomościach okaże się, że rozmowa się nie klei. Przypadkowe spotkanie na ulicy może być krępujące. W takiej sytuacji można wykazać się odwagą i szeroko się uśmiechnąć. Łatwiejszą opcją jest jednak ignorancja – pamiętaj, że nie ma się czego wstydzić, nawet jeśli ktoś Cię rozpozna.

Przestań kombinować!

Jak rozpocząć rozmowę na Badoo lub innym portalu randkowym? Osoby doświadczone w temacie często odradzają kombinowania oraz układania w głowie planów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że najczęściej okazuje się to kompletną stratą czasu. Jeśli nie wiesz, jak napisać do dziewczyny na powitanie, to skorzystaj z poniższych propozycji:

Hej, jak leci?
Cześć, co porabiasz w ten deszczowy dzień?
Masz ochotę popisać?
Nudzisz się, tak jak ja?

co napisać dziewczynie

Zasypywanie nadmiarem treści nie wydaje się być dobrym posunięciem. Czasami wystarczy zwykłe „cześć”, aby sprawdzić, czy druga osoba będzie zainteresowana rozmową. Może okazać się, że po przejrzeniu naszego profilu w ogóle nam nie odpisze. Co wtedy? To nie koniec świata! Ciekawych osób jest z pewnością o wiele więcej.

Obudź zainteresowanie

Jak zacząć rozmowę z dziewczyną, której nie znam? To problem wielu facetów, a więc nie jesteś w tym sam. Jeśli odrzuciłeś pomysł z krótkim przywitaniem się, to zastanów się, w jaki sposób możesz wzbudzić jej zainteresowanie. Oczywiście dotyczy to również kobiet. Panie także mogą wykonać pierwszy ruch – w dzisiejszych czasach nie jest to czymś rzadko spotykanym. Co napisać facetowi, żeby odpisał. Wszystko zależy od okoliczności oraz posiadanej kreatywności.

Hej, czy nie masz przypadkiem biszkoptowego labradora? Chyba kojarzę Cię ze spacerów.
Cześć, widzę, że lubisz kryminały i horrory. Może polecisz coś na nudny wieczór?
Hej, ja też kocham przejażdżki rowerowe. Jaka była twoja najdłuższa trasa?
Jak napisać do chłopaka lub dziewczyny, jeśli kojarzymy daną osobę? Możemy wypróbować pierwszy wariant, jednak należy podejść do niego z ostrożnością. Bywa tak, że użytkownicy portali randkowych obawiają się, że zostaną rozpoznani przez znajomych. Wzbudzimy niemały stres u osób, które posiadają partnera lub partnerkę, jednak w tajemnicy szukają przygód.

Nie pisz autoreklamy

Nie wiesz, jak napisać do chłopaka, który ci się podoba? Zrezygnuj z autoreklamy, gdyż nie zachęca ona do nawiązania rozmowy. Poczekaj, aż ktoś zada Ci pytania dotyczące twojej osoby. Dzięki temu jest o czym rozmawiać na późniejszym etapie. Lepiej unikać tekstów typu:

Cześć, jestem studentem trzeciego roku Elektrotechniki na Politechnice Warszawskiej. Na co dzień dorabiam, jako konserwator sprzętu. Interesuję się sporem i muzyką. Kocham wycieczki rowerowe i zwierzęta. Może napiszesz mi coś o sobie?

czego nie pisać dziewczynie

Tak długi wywód może zniechęcić, jednak nie oznacza to tego, że nikt nam nie odpisze. Trzeba pamiętać, że każdy posiada zupełnie inną osobowość. Notkę o sobie warto jednak wkleić do opisu, który znajduje się na stronie głównej profilu.

Uważaj na komplementy

Jak zagadać do dziewczyny przez SMS lub portal społecznościowy? Komplementy są mile widziane, jednak nie w pierwszych wiadomościach. Należy wziąć pod uwagę, że wielu mężczyzn poszukuje jedynie seksu, przez co kobiety są wyczulone na wiadomości dotyczące ich wyglądu. Niemile widziane są teksty, takie jak np.:

Witaj Piękna, gdy tylko zobaczyłem twoje zdjęcia, to wiedziałem, że muszę Cię poznać.
Co taka zjawiskowa kobieta robi na portalu randkowym?
Jak to robisz, że wyglądasz jak anioł?

Infantylne wiadomości nie zrobią wrażenia na żadnej rozsądnej kobiecie. Co miłego napisać dziewczynie? Możesz nawiązać do jej zainteresowań, czy też pracy. Pisanie o jej aparycji zostaw na później, gdy lepiej się poznacie.

Nie przesadzaj z częstotliwością

Jak często pisać do dziewczyny lub chłopaka? Postaraj się, aby wasza rozmowa miała tryb ciągły. Oczywiście na daną wiadomość możesz odpisać za kilka godzin, czy też następnego dnia. Nie musisz być przyklejony do laptopa lub telefonu. Czasami jednak bywa tak, że temat, a tym samym rozmowa się kończy.

jak często pisać do chłopaka

 Zaczepne SMSy wysyłane co kilka godzin nie są trafnym pomysłem. Jeśli twoja wiadomość była ostatnia, to poczekaj na ruch drugiej strony. Nic nie napisała? Możesz odezwać się za kilka dni. Trzeba pamiętać, że wiele kobiet ma opory przed tym, aby inicjować rozmowę. 

Spróbuj ją/go zaskoczyć

Rozmyślasz, jak zaskoczyć dziewczynę SMS-em? Postaw na nieszablonowe rozwiązanie! Oryginalną opcją wydaje się być napisanie ciekawostki dni np.:

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota.

Pewne jest to, że mało osób spodziewa się takiej wiadomości. Być może uda nam się wywołać uśmiech na jej twarzy. Miły SMS do dziewczyny to również humorystyczny wierszyk – ważne jest to, aby był stworzony samodzielnie. Wysyłanie gotowych tekstów ściągniętych z sieci było modne kilkanaście lat temu, a dziś kojarzy się głównie ze starszymi osobami.

jak zaskoczyć wiadomością

Podtrzymuj rozmowę

Okazuje się, że częstym problemem jest brak pomysłu na to, co odpowiedzieć na otrzymaną wiadomość. Podtrzymanie konwersacji bywa równie trudne, co wykonanie pierwszego kroku. Jak odpisać na wiadomość „Co tam u Ciebie słychać?”. Jeśli nie znacie się zbyt dobrze to nie wtajemniczaj drugiej osoby w swoje problemy, a także staraj się nie narzekać. Nie odpisuje jednym słowem lub wyrażeniem, gdyż w ten sposób nie można rozmawiać.

Pragniesz dowiedzieć się, co odpisać chłopakowi na pierwszą wiadomość? Możesz wyrazić swoje zaskoczenie, a także okazać swoje zainteresowanie. Niech wiadomość nie kończy się zdaniem oznajmiającym, a pytaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *