Jak odzyskać dziewczynę po zerwaniu: co zrobić po rozstaniu i czy walczyć o kobietę?

jak odzyskać dziewczynę po rozstaniu

Większość mężczyzn skrupulatnie ukrywa emocje towarzyszące im w czasie rozpadu związku. Niestety, w przyrodzie wszystko co ma swój początek, musi mieć również swój koniec.

Jak poradzić sobie po zerwaniu? Czy starać się odzyskać kobietę? Jakie przeprosiny przybliżą nas do zgody?

Oto krótki poradnik dedykowany wszystkim tym, którzy mają problemy z przedstawicielkami płci pięknej.

Czy to już koniec?

Zerwanie zerwaniu nierówne. Nikt nie zna Twojej kobiety lepiej niż Ty sam – tak przynajmniej powinno być. Jeżeli kłótnie w Waszym związku to codzienność, również i ta „rozłąka” może być czasowa. Zastanów się jednak, czy jest sens ciągnąć to dalej… Twoje druga połówka ma być dla Ciebie wsparciem.

Gdy sytuacje, w których więcej Cię zawodzi, aniżeli pomaga stają się codziennością, lepiej nie myśl o ponownym zejściu. Prawdopodobieństwo, że będziesz musiał przechodzić przez to jeszcze raz i kolejny, i następny jest bardzo duże. Zanim przejdziemy do zasadniczej kwestii: jak przeprosić dziewczynę, zastanówmy się przez chwile, czy w ogóle warto podejmować to wyzwanie.

Przysłowiowe „złamane serce” jest niczym choroba. W porównaniu do znanych nam dolegliwości nie dotyka ciała, a ducha. Aby uniknąć komplikacji z tym związanych, warto dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej stanąć na nogi. Rzeczą oczywistą jest, że mężczyzna i kobieta różnią się od siebie i to pod wieloma względami. Twoja wybranka na pewno zdaje sobie z tego sprawę. Jeżeli nie to cóż… miała dużo czasu, by się o tym przekonać.

Poza kwestiami biologicznymi w grę wchodzi sposób myślenia oraz działania. Inne zainteresowania i preferencje co do wspólnego spędzania czasu. Aby związek był udany każda ze stron musi iść na kompromis. Twoja była już dziewczyna nie umiała tego zaakceptować? To dobry powód, by już więcej do niej nie dzwonić.

Co dalej? Większość kobiet nie może się obyć bez przyjaciółek albo przynajmniej jednej „best friend”. Oczywiście, nie ma w tym nic złego. Jeżeli jednak Twoja własna dziewczyna zaczyna przekładać innych nad Ciebie to „coś jest nie tak”. Zastanów się czy tak nie było w tym przypadku. Prosiłeś, błagałeś, a ona i tak wolała spędzać wolny czas z koleżankami, aniżeli wyjść z Tobą do kina? Taki związek bez wątpienia nie ma przyszłości.

Istnieje kilka przesłanek, które dyskwalifikują kobietę jako potencjalną dziewczynę:

 • Nie szanuje Twojego zdania i narzuca Ci własne, woli koleżanki od Ciebie,
 • unika zbliżeń, mimo że z poprzednim chłopakiem nie wychodzili z sypialni…

Przemyśl sobie, co jest dla Ciebie ważne. Zastanów się jak wiele razy próbowałeś rozmawiać o tym ze swoją wybranką. Zadaj sobie pytanie: „czy chcesz to kontynuować?” Może przyszła pora, by skończyć ten związek raz na zawsze… Czy masz siłę na kolejne kłótnie? Gdzieś na świecie na pewno znajdzie się kobieta, która doceni Twoje dość specyficzne poczucie humoru, styl czy też zainteresowanie kulturystyką. Nadal chcesz walczyć? W takim razie zabieraj się do pracy. Przed Tobą ciężkie chwile.

Jak odzyskać zainteresowanie dziewczyny?

jak odzyskać zainteresowanie dziewczyny
Mówi się, że miłość jest w stanie przetrwać każdą, nawet najcięższą próbę. Jeżeli uczucie pomiędzy Wami jest prawdziwe, kluczem do sukcesu mogą okazać się przeprosiny. Ich forma winna zależeć od tego, jakiego przewinienia się dopuściłeś.

Słowo „przepraszam” potrafi wypowiedzieć każdy facet – niezależnie od wieku. „Wyklepanie” zwykłej formułki tylko rozjuszy kobietę sprawiając, że ta już całkowicie straci nami zainteresowanie. Przepraszanie to trudna sztuka wymagająca odpowiedniego zaangażowania.
Co można zrobić, żeby dziewczyna wróciła?

 1. Nie lamentuj. Płacz, dramatyczne błaganie o darowanie win, słowo „przepraszam” powtarzane setki razy – to najmniej skuteczna ze wszystkich metod przeprosin. Jeżeli chcesz, by Twoja dziewczyna (była, a może nawet przyszła) traktowała Cię poważnie, bądź konkretny. Skoro jako mężczyzna potrafisz na co dzień być rzeczowy, również i w tej sytuacji nie powinieneś mieć z tym problemu. Koniec z pustymi słowami. Nic nieznaczące treści i słodkie słówka tylko potęgują złość drugiej osoby. Przyszła pora na konkrety.
 2. Okaż skruchę. Popełniłeś błąd. Zapomniałeś o jej urodzinach bądź Waszej rocznicy? Poniosło Cię i podniosłeś na nią głos? Wolałeś iść na imprezę z kumplami niż spędzić z nią romantyczny wieczór w domu? A może przez przypadek zagłodziłeś jej ukochaną świnkę morską? Jeżeli kobieta zauważy, że nie żałujesz tego, co zrobiłeś, na pewno nie przyjmie Twoich przeprosin. Przyznaj się do błędu. Odłóż na bok męską dumę i powiedz: „tak, zepsułem to”. Niech wie, że zdajesz sobie sprawę z tego, co zrobiłeś źle i za co przepraszasz.
 3. Jeżeli już przyznałeś się do winy, nie pomijaj wyjaśnień. Sam tekst „to moja wina” niczego nie załatwia. A jeżeli stać Cię tylko na tyle, lepiej byś w ogóle nie zawracał jej głowy. Druga osoba chce się dowiedzieć, dlaczego „to” zrobiłeś. Czy Twoja „pomyłka” wynikała z niewiedzy czy z głupoty. Czy byłeś zazdrosny czy po prostu złośliwy. Wbrew pozorom nie jest to łatwe. Musisz być szczery nie tylko przed nią, ale również przed sobą. Nie wiesz „jak to się stało?” Cóż… Wyjaśnienie jest jedno – masz problemy z głową. Na pewno pamiętasz, co Tobą kierowało w tamtej chwili, jednakże nie jesteś z tego dumny. Jeżeli pominiesz kwestię wyjaśnień przyczyn przewinienia, kobieta poczuje się zagrożona – dodatkowo uzna, że wszystko co do tej pory powiedziałeś było kłamstwem.
 4. Przyszła pora na zadośćuczynienie. Słowa – jakkolwiek piękne by nie były – są tylko słowami. Łatwo jest „rzucać słowa na wiatr” i dalej postępować tak samo jak dotychczas. Żadna kobieta nie chce „powtórki z rozrywki”. Wysłuchując Twoich przeprosin liczy na to, że dana sytuacja już nigdy w życiu się nie powtórzy. Zaoferuj swojej drugiej połówce rekompensatę, która chociaż częściowo wynagrodzi jej poniesione straty. Pamiętaj, że danego przyrzeczenia trzeba dotrzymać.
 5. Ostatni punkt w tej „wyliczance” jest najtrudniejszy. Każda osoba – również Ty – zmuszona jest brać odpowiedzialność za swoje czyny. Jeżeli wypaliłeś dziurę w ulubionej bluzce swojej kobiety problem jest raczej marginalny. Przyznajesz się do winy. Potwierdzasz, że paliłeś papierosy w sypialni, mimo że ona prosiła Cię setki razy byś tego nie robił. Wyjaśniasz co Tobą kierowało. Obiecujesz, że już nigdy tego nie zrobisz, a na koniec odkupujesz jej nową bluzkę. Najlepiej wybierz się do sklepu razem z nią, by mieć pewność, że nowe ubranie będzie spełniało jej wymagania. Nie masz pieniędzy? Tą sprawę musisz jakoś załatwić. Jeżeli Twoja sytuacja materialna nie wygląda najlepiej, przełóż zakup na późniejszy termin. Miej jednak na uwadze fakt, że ona nie zapomni – jeżeli powiesz jej, że bluzkę dostanie przy kolejnej wypłacie, będzie wyczekiwać tego dnia mimo obojętności na twarzy.
   
  Prawdziwy problem rodzi się wtedy, gdy zmuszony jesteś wziąć odpowiedzialność za nieco poważniejszy czyn. Domyślacie się już o czym mowa? Załóżmy, że suto zakrapiany wieczór kawalerski skończył się stosunkiem z poznaną w barze dziewczyną. Wybaczenie czegoś takiego już jest niełatwą sprawą. Skomplikujmy sytuacje – dziewczyna oznajmia, że zaszła z Tobą w ciąże. W tej chwili ciąży na Tobie ogromna odpowiedzialność. Masz zostać ojcem, ale matką dziecka nie będzie Twoja ukochana, a zupełnie obca Ci, mało atrakcyjna niewiasta. Co zrobisz?
 6. a. Powiesz jej: „To Twój problem, mogłaś się zabezpieczyć”, a następnie zerwiesz kontakt.
  b. Od razu zerwiesz kontakt i udasz, że „nie żyjesz”.
  c. Spotkasz się z nią w ustronnym miejscu, dasz pieniądze, zasugerujesz „pozbycie się problemu” i powiesz by już nigdy więcej do Ciebie nie pisała.
  d. Stwierdzisz, że to nie Twoje dziecko, wyśmiejesz i każesz jej pójść w swoją stronę.

Uważaj, każda z powyższych opcji jest zła. Ta hipotetyczna sytuacja najlepiej obrazuje stwierdzenie „wziąć odpowiedzialność za swój czyn”. Jeżeli już teraz „umywasz ręce” od tego, co sam zmajstrowałeś, to jak potraktujesz swoją wybrankę, jeżeli znajdzie się w takiej samej sytuacji? Twoja kobieta pomyśli dokładnie to samo. Niezależnie od tego, jakiego przewinienia się dopuściłeś, musisz wziąć za nie odpowiedzialność. Nie tylko się do niego przyznać i zadośćuczynić, ale również pogodzić się z tym, że jesteś dużym chłopcem i odpowiadasz za to, co zrobiłeś.

Tych błędów nie popełniaj

błędy po rozstaniu
Nadal zastanawiasz się jak odzyskać kobietę po rozstaniu? Bycie uczciwym – nie tylko w stosunku niej, ale również samego siebie – niemal zawsze załatwia sprawę. Wiesz już, co zrobić? Teraz po krótce powiemy Ci czego absolutnie nie robić.

 1. Nie nagabuj jej. Setki telefonów, maili, sms-ów, wiadomości na Facebooku – nawet najbardziej cierpliwa niewiasta będzie miała tego dość. Jeżeli dołożymy do tego wystawanie pod jej drzwiami, podjeżdżanie pod pracę czy też wysyłanie kwiatów, otrzymamy gotowy przepis jak zniechęcić do siebie kobietę raz na zawsze. Nie bądź natarczywy – nie jesteś przecież stalkerem, prawda?
 2. Nie wpadaj w ciąg alkoholowy. Tak to bywa, że mężczyzna po zerwaniu preferuje procenty. Wbrew pozorom nie ma w tym nic dziwnego. Napoje wyskokowe – zwłaszcza w duże ilości – pozwalają nam zapomnieć. Ty jednak nie chcesz zapominać, a ją odzyskać, prawda? Na pewno się nie zejdziecie, jeżeli Ty wybierzesz alkohol zamiast niej.
 3. Nie rób jej na złość. Zastanawiasz się, jak odzyskać dziewczynę, która zerwała? Myślisz, że skoro to ona powiedziała „żegnaj” to należy jej się kara? Jesteś przekonany, że tym sposobem wzbudzisz u niej poczucie winy? A może masz nadzieję, że zatęskni? To tak nie działa. Robiąc jej na złość, uświadomisz ją, że miała rację. Wiele mężczyzn pragnie ochłonąć po zerwaniu. Niestety, „złamane serce” jest powodem wielu błędnych decyzji. Zamiast rozmowy z kumplami wybierasz klub i seks z przypadkową dziewczyną? Naprawdę uważasz, że stosunek z nieznajomą pozwoli Ci się pozbierać, a do tego ułatwi odzyskanie tej, którą kochasz?

związek
Jeżeli ją kochasz, nie bój się walczyć o związek. Chociaż nie jest to łatwe, bez wątpienia się opłaca. Gdzie znajdziesz drugą taką kobietę, która zaakceptuje Twoje brudne skarpetki pod łóżkiem czy maratony Władcy Pierścieni w każdy weekend…

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *