Jak poprawić erekcję? Ćwiczenia na ukrwienie członka i naturalne środki na potencje

jak poprawić erekcję

Erekcja jest naturalną reakcją organizmu na bodźce odbierane z otoczenia, które skutkują wzbudzeniem seksualnym. Choć w wyniku wielu czynników, jak stres, wiek, czy dieta często dochodzi do zaburzeń wzwodu, to istnieje wiele sposobów pozwalających pobudzić erekcję.

Naturalne środki na potencję oraz regularne ćwiczenia poprawiające ukrwienie prącia mogą przynieść spektakularne efekty i warto ich spróbować, jeśli zależy nam na pełnej sprawności w sferach intymnych.

Jak poprawić erekcję naturalnie – czy to możliwe?

Według definicji, erekcja to powiększenie penisa w wyniku zwiększonego napływu krwi do ciał jamistych z jednoczesnym zmniejszeniem jej odpływu. Aby doszło do wzwodu, konieczny jest impuls w postaci bodźca wzbudzającego podniecenie i dającego sygnał rozpoczynający zwiększony napływ krwi do penisa. Gdy ciała jamiste już się napełnią, członek staje się twardy i większy. Jednak do utrzymania silnego wzwodu konieczna jest jeszcze sprawność żyły zwrotnej oraz mięśni zapobiegających przedwczesnemu odpływowi krwi i wiotczeniu prącia.

naturalne metody na erekcję

Jeśli dochodzi do problemów zarówno na etapie inicjacji wzwodu, jak i z samym zachowaniem erekcji, zwykle przyczyny są bardzo oczywiste.  Najczęściej problemy z erekcją wynikają z wieku mężczyzny.   Wówczas dochodzi do spadku poziomu testosteronu oraz naturalnego osłabienia naczyń krwionośnych, co utrudnia lub uniemożliwia osiągnięcie pełnej erekcji. Bardzo często zaburzenia seksualne mają związek także ze stresem, czy nieodpowiednią dietą powodującą odkładanie się cholesterolu w tętnicach.

Jako, że przyczyny zaburzonej erekcji zwykle mają charakter fizjologiczny, istnieje wiele naturalnych metod na poprawę i wzmocnienie wzwodu. Warunkiem jest systematyczność i zaangażowanie, co w krótkim czasie pozwala na osiągnięcie efektów w postaci zwiększonej sprawności seksualnej. Zdolność do osiągnięcia pełnego wzwodu i utrzymania go przez odpowiedni czas mają tylko zdrowi mężczyźni, dlatego ćwiczenia na poprawę erekcji oraz zbilansowane suplementy powinny być podstawą.

Sposoby na lepszą erekcję 

Jedną z podstawowych odpowiedzi na pytanie, jak poprawić erekcję naturalnie są ćwiczenia. Oczywiście nie będzie to podnoszenie mini ciężarków przy pomocy członka, a regularne pobudzanie i rozciąganie penisa. Choć dla wielu brzmi to irracjonalnie i nie każdy wierzy w naturalne metody na poprawę erekcji, to w rzeczywistości takie sposoby na poprawę ukrwienia członka są udowodnione.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak poprawić ukrwienie członka, co pozwala polepszyć wzwód członka naturalnie, bez obciążania żołądka i uszczerbku na zdrowiu, skorzystaj z metod takich jak:

 • Ćwiczenia na poprawę erekcji: rozciąganie penisa i stymulacja mięśni Kegla, ćwiczenia aerobowe (tlenowe);
 • Naturalne środki na potencję takie jak tabletki na bazie bezpiecznych związków roślinnych.

Jakie efekty dają ćwiczenia członka?

Efekty ćwiczeń

Ćwiczenia na poprawę erekcji mają za zadanie zwiększyć ukrwienie członka. Jest to niezbędne zarówno do osiągnięcia pełnego wzwodu, jak i utrzymania penisa w odpowiedniej sztywności w trakcie całego stosunku. Bez prawidłowego dopływu krwi nie ma także możliwości na pełną satysfakcję z seksu. Regularna stymulacja penisa zmusza naczynia krwionośne do ,,pracy”, przez co stają się wzmocnione i ułatwiają uzyskanie twardej erekcji.

Poza istotnym wpływem na wzwód, ćwiczenia na poprawę ukrwienia pozwalają na wzmocnienie doznań w czasie stosunku oraz znaczne wydłużenie orgazmów, które po kilku tygodniach praktyki będą odczuwane ze wzmożoną intensywnością.

Nie bez znaczenia pozostają ćwiczenia mięśni Kegla, które nie tylko wpływają na poprawę erekcji, ale także chronią mężczyzn przed przerostem prostaty oraz wspomagają profilaktykę innych chorób związanych z układem moczowo-płciowym. Warto również zdecydować się na systematyczne ćwiczenia zwiększające dotlenienie, a tym samym ukrwienie członka. Mowa o tzw. ćwiczeniach aerobowych, czyli tlenowych. Są to m.in. pływanie, bieg oraz szybki spacer.

Ćwiczenia na erekcję dają efekty, takie jak:

 • Szybkie osiąganie wzwodu;
 • Erekcja sztywna i całkowicie bezproblemowa;
 • Poprawa potencji;
 • Zapobieganie nagłemu zanikowi wzwodu w trakcie stosunku;
 • Poprawa kondycji członka;
 • Wydłużenie czasu stosunków;
 • Zwiększona wrażliwość na dotyk, a tym samym wzmożone odczucia przyjemności;
 • Pełna kontrola nad wytryskiem – bez przedwczesnego, nieplanowanego końca.

Na czym polegają ćwiczenia zwiększające ukrwienie członka?

Ilość i rodzaj ćwiczeń na erekcję zależy do tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Wielu mężczyzn chce za pomocą ćwiczeń powiększyć penisa, inni szukają sposobu na wydłużenie czasu trwania wzwodu, a tym samym zahamowanie przedwczesnego wytrysku, a jeszcze inni pragną poprawić sztywność członka. Istnieje wiele sposobów na spełnienie każdej z powyższych spraw, jednak najbardziej znane są ćwiczenia poprawiające ukrwienie penisa. Być może dlatego, że prawidłowe ukrwienie jest niezbędne praktycznie do wszystkich funkcji męskich narządów płciowych.

Jak więc poprawić erekcję naturalnie na każdym poziomie stosunku? Do podstawowych ćwiczeń należy stymulacja penisa w stanie niepełnego wzwodu. Trening polega na wykonywaniu masażu członka. Bardzo ważne jest jednak zahamowanie ejakulacji. Po zrobieniu kilkuminutowej przerwy pozwalającej na ,,obniżenie emocji” można ponownie przystąpić do poruszania penisem.

Powstrzymywanie wytrysku sprawia, że penis przez dłuższy czas utrzymuje się w stanie wzwodu, co jest równoznaczne ze zwiększonym napływem krwi. Taki trening pozwala na poprawę ukrwienia penisa, jak również uczy kontroli nad wytryskiem. Inną, nieco podobną metodą jest powstrzymywanie wytrysku przez umiarkowany nacisk kciukiem w miejsce na członku zwane wędzidełkiem.

Warto jednak mieć na uwadze, że ukrwienie penisa uzależnione jest nie tylko samą sprawnością członka. Do prawidłowego napływu krwi do prącia niezbędne jest synergiczne działanie ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego oraz prawidłowy poziom tlenku azotu. Jeśli przyczyna problemów z erekcją tkwi w osłabieniu naczyń żylnych organizmu, warto będzie do ćwiczeń wprowadzić naturalne środki działające na ogólną poprawę stanu naczyń krwionośnych.

Wzmocnienie mięśni Kegla

Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn istotną rolę odgrywają mięśnie Kegla, które w organizmie pełnią bardzo ważne funkcje. Mięśnie Kegla, czyli mięśnie dna miednicy można skutecznie wyćwiczyć, co poprawia erekcję, ale nie tylko. Regularny trening polegający na napinaniu mięśni, które w przypadku mężczyzn znajdują się między moszną a kością ogonową, pomaga również w osiąganiu intensywnych orgazmów. Mięśnie Kegla sięgają do męskiej cewki moczowej, dlatego ich trening pobudza również prącie.  Poprawa erekcji poprzez ćwiczenia mięśni Kegla zwiększa również kontrolę nad wytryskiem oraz wzmacnia układ moczowy.  

Warto w pozycji leżącej z ugiętymi kolanami napinać pośladki i penisa, tak jakbyśmy powstrzymywali się przed skorzystaniem z toalety. Napięcie wykonujemy biorąc jednocześnie wdech, natomiast na wydechu rozluźniamy mięśnie. Ćwiczenia mięśni Kegla należy wykonywać kilka – kilkadziesiąt razy dziennie, a pierwsze efekty możemy zauważyć już po 3-4 tygodniach systematycznego treningu.

Choć brzmi banalnie, to efekty są naprawdę wymierne:

 • zwiększona sprawność seksualna;
 • kontrola nad wytryskiem;
 • dłuższa erekcja;
 • intensywny orgazm;
 • przedłużona zdolność do stosunku;
 • zwiększenie ilości spermy;
 • kontrola nad oddawaniem moczu;
 • profilaktyka przeciw rozrostowi prostaty.

Poprawa wzwodu środkami naturalnymi

dieta na wzód

Jak już wspominaliśmy, ćwiczenia na zwiększenie sztywności członka i poprawę jakości erekcji mogą przynieść zadowalające efekty pod warunkiem, że nasz układ krwionośny jest w dobrej kondycji. Niestety, wystarczy nieodpowiednia dieta ,,zapychająca” żyły cholesterolem, nadmiar stresu i wysiłku fizycznego, czy po prostu kilka dodatkowych lat, by prawidłowy przepływ krwi odszedł w zapomnienie.

Panowie w każdym wieku powinni mieć na uwadze, że czas mija w takim samym tempie dla wszystkich i tylko w bajkach nie pozostawia konsekwencji. Jeśli zależy nam na zachowaniu silnych wzwodów i chcemy cieszyć się przyjemnością z seksu w podeszłym wieku należy zwrócić szczególną uwagę na układ krwionośny. Młodszym mężczyznom zaleca się natomiast stosowanie odpowiedniej profilaktyki, co będzie o wiele łatwiejsze, niż leczenie już powstałych zaburzeń.

Ćwiczenia poprawiające erekcję warto wzbogacić o odpowiednie, specjalistyczne maści i żele poprawiające ukrwienie penisa oraz wzmacniające tym samym siłę wzwodu. Dobre środki do smarowania prącia pomagają w zwiększeniu siły erekcji, a często nawet wspierają uzyskanie pożądanej wielkości członka. Można np. stosować żel stymulujący pracę naczyń żylnych penisa w trakcie masażu poprawiającego erekcję, czy jako sposób na urozmaicenie gry wstępnej.

Warto także pomyśleć o doustnych środkach wzmacniających naturalnie wzwód. Preparaty tego typu często dostarczają odpowiednie ilości minerałów i witamin wzmacniających siłę oraz zmniejszających wrażliwość organizmu na stres. Co więcej, [su_higlight]niektóre środki wpływają bezpośrednio na produkcję testosteronu oraz rozluźnianie i wzmocnienie naczyń krwionośnych. [/su_highlight] Jako efekty możemy uzyskać bardzo szybką poprawę jakości erekcji oraz wzmocnić całe ciało.

Zwykle preparaty takie zawierają m.in. związki takie jak:

 • Cynk,
 • Selen,
 • Witaminy z grupy B,
 • Żelazo, Magnez, Mangan,
 • Witaminę E i C.

Dobre środki na potencję odznaczają się zawartością substancji pochodzących z roślin ponieważ są jednocześnie bezpieczne i nie podrażniają delikatnej skóry narządów płciowych. Jednym z ważnych składników suplementów na potencję jest L-Arginina, która wpływa na wytwarzanie tlenku azotu rozluźniającego naczynia krwionośne.

Ponadto, wzwód członka można poprawić zażywając preparaty zawierające m.in.:

 • Budzyganek naziemny,
 • Korzeń Maca,
 • Korzeń lukrecji,
 • Korzeń Żeń-szenia,
 • Palma sabalowa,
 • Kalcorośl,
 • Pestki dyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *