Jak powiększyć penisa naturalnie, skutecznie i domowymi sposobami? Metody powiększania członka – przegląd

jak powiększyć penisa?

Blisko połowa mężczyzn w Polsce uważa, że ich penis jest za mały. Tymczasem średnia europejska długość penisa we wzwodzie mieści się w granicach od 11 do 17 cm. Jeśli wyraźnie odstajesz od normy, zapoznaj się z niniejszym artykułem. Podpowiadamy, jak powiększyć penisa domowymi (i nie tylko) sposobami.

Rozmiar ma znaczenie?

Badania prowadzane od lat 80. ubiegłego wieku dostarczają ciekawych informacji na temat przeciętnej długości penisa Europejczyka. Wartość ta zależy w dużej mierze od kraju, w którym przeprowadzane zostało badanie, a co więcej, zmieniała się ona na przestrzeni lat.

Tym samym średnia długość penisa we wzwodzie wynosi 13,12 cm, natomiast w spoczynku 9,16 cm. Dane te opracowano w oparciu o badania kliniczne, przeprowadzone z udziałem ponad 15 tys. badanych.

Jak podobne badania wyglądają w Polsce? Badanie zostało przeprowadzone za pomocą ankiety, dlatego dane merytoryczne znacznie różnią się od średnich wartości europejskich.

Przeciętna długość penisa w Polsce, według danych z ankiety, wynosi aż 17,30 cm. Nic więc dziwnego, że coraz więcej mężczyzn szuka skutecznego sposobu na powiększenie penisa
.

Jak powiekszyć penisa? Podpowiedzi!

domowe sposoby na powiększenie penisa

1. Tabletki na powiększenie penisa Member XXL

Dzisiejsze zestawienie skutecznych sposobów na domowe powiększenie penisa rozpoczynamy od tabletek Member XXL. To naturalny i unikalny produkt  na bazie ekstraktów z owoców cytryńca chińskiego, korzenia żeń-szenia, szafranu oraz czarnego pieprzu . Formuła tabletek została opracowana w oparciu o bezpieczny skład. Tabletki poprawiają krążenie krwi, usprawniają męskie reakcje oraz zwiększają libido.

Ta bezinwazyjna metoda powiększenia penisa zdaniem producenta powoduje jego pogrubienie oraz wydłużenie nawet do 9 cm, choć efekt finalny zależy od osobistych predyspozycji osoby przyjmującej tabletki oraz od regularności w stosowaniu suplementu. Ponadto, na oficjalnej stronie znajdziemy informację, że aż 70% badanych mężczyzn przyznaje, że tabletki przyniosły oczekiwany efekt, 18% uznało, że był on zadowalający.

Zobacz produkt Czytaj recenzję
 

2. Zdrowy tryb życia

Penis zbudowany jest z ciał jamistych i gąbczastych, które podczas silnego podniecenia napełniają się krwią, doprowadzając do wzwodu członka.

Wielkość i grubość penisa zależą zatem w dużej mierze od stopnia wypełnienia go krwią.

Jak skutecznie powiększyć penisa, aby uzyskać efekt pełnego wzwodu? Całkowite wypełnienie ciał jamistych krwią zależy od sprawności układu krążenia, zarówno miejscowego (naczynia krwionośne członka i okolic krocza), jak i ogólnego. Najistotniejszym krokiem w procesie naturalnego powiększania penisa powinna być zmiana stylu życia, która zapobiegnie powstaniu miażdżycy.

Na poprawę krążenia wpłynie:

  • aktywny tryb życia czyli ćwiczenia na świeżym powietrzu,
  • jogging czy fitness,
  • zmiana diety na zdrową, bogatą w warzywa i owoce, przy znacznym ograniczeniu tłuszczy nasyconych
  • oraz prawidłowa masa ciała.
  • Należy pamiętać, że zdrowe ciało i dobrze funkcjonujące krążenie to dłuższe i mocniejsze wzwody.

3. Ćwiczenia na powiększenie penisa

ćwiczenia na powiększenie penisa

Wspomniane wcześniej, odpowiednie ukrwienie członka wpływa zasadniczo na rozmiar penisa. Decydując się na powiększenie członka przy pomocy ćwiczeń należy je dobrać w ten sposób, aby wpływały one na poprawę krążenia i ukrwienia okolic krocza.

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na wydłużenie penisa są ćwiczenia dna miednicy, czyli tzw. ćwiczenia mięśni Kegla. Regularnie wykonywane poprawiają ukrwienie członka, przyczyniając się do jego powiększenia w czasie podniecenia. Mięśnie te są wyczuwalne palcami pomiędzy odbytem a moszną.

Ćwiczenia mięśni Kegla polegają na wysiłkowym napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Trening warto zacząć w pozycji leżącej, z nogami zgiętymi w kolanach – pozycja ta ułatwi zlokalizowanie mięśni i wykonywanie ćwiczenia w prawidłowy sposób. Mięśnie należy napinać na około 3 sekundy, z krótkimi przerwami, około 30-50 razy podczas jednej sesji.

Przy wykonywaniu ćwiczeń ważna jest kontrola oddechu, którego nie należy blokować – należy oddychać płynnie, spokojnie i głęboko. Po opanowaniu podstaw treningu, ćwiczenia można wykonywać w każdym momencie dnia np. siedząc przy biurku w pracy czy oglądając telewizję.

4. Jelqing

Sposobów jak naturalnie powiekszyć penisa jest wiele, jednak większość z nich może okazać się nieskuteczna lub nieodpowiednia dla danego mężczyzny. Dużą popularnością w internecie cieszy się metoda określana angielskim terminem jelqing, polegająca na wykonywaniu ćwiczeń rozciągających, które odrobinę przypominają masturbację. Metoda ta łączy w sobie ćwiczenia i masaż.

Na czym polega?

Obiema dłońmi mężczyzna chwyta penisa u jego podstawy i zdecydowanym ruchem przesuwa dłonie w kierunku żołędzi. Intensywny nacisk powoduje wzrost ciśnienia krwi w członku, a w konsekwencji jego nabrzmienie.

Nie należy doprowadzić do pełnej erekcji, ponieważ jelqing to nie masturbacja, zatem ważne jest, aby rozciągany penis był wiotki. W jelqingu przydatny może okazać się lubrykant, który ułatwi wykonywanie ćwiczenia i zapobiegnie powstaniu podrażnień.

Ćwiczenia należy wykonywać przez około 30 minut w czasie 2-3 dni, następnie należy zrobić jednodniową przerwę, w celu regeneracji tkanek.

5. Pompki do penisa

Kolejnym sposobem na domowe wydłużenie penisa jest zastosowanie specjalnej pompki w postaci przezroczystego cylindra, który nakłada się na prącie i tłoczy do środka powietrze.

Wpompowane powietrze powoduje powiększenie ciał jamistych członka i wzmożony napływ krwi do penisa. Pompkę należy nałożyć na penisa na 30 minut przed planowanym stosunkiem. Na tak powiększonego penisa należy zsunąć znajdujący się na pompce krążek i przesunąć go do podstawy penisa.
Cały zabieg ma na celu zapobiec odpłynięciu krwi z ciał jamistych przed stosunkiem.

Tak przygotowany penis jest gotowy do odbycia stosunku, a po jego zakończeniu należy bezzwłocznie ściągnąć pierścień. W konsekwencji pompka ma trwale powiększyć ciała jamiste penisa, jednak nie ma jednoznacznych dowodów na to, że sposób ten jest skuteczny. Warto jednak spróbować, by móc osobiście przekonać się o jego skuteczności. Stosując pompkę należy zachować odpowiednie środki ostrożności i dobrze zapoznać się z instrukcją użytkowania – tak, aby nie zrobić sobie więcej szkody niż pożytku.

6. Kwas hialuronowy

kwas hialuronowy na członka

Poszukując dalej odpowiedzi na temat, jak powiększyć penisa w skuteczny i trwały sposób, należy wspomnieć o nieco bardziej inwazyjnej metodzie, jaką jest ostrzyknięcie prącia kwasem hialuronowym – metoda dużo prostsza niż chirurgiczne powiększenie penisa i niosąca ze sobą mniej skutków ubocznych. Medycyna estetyczna przeżywa swój prawdziwy rozkwit. Coraz więcej gabinetów oferuje zabiegi powiększania członka za pomocą kwasu hialuronowego.

Zabieg ten polega na ostrzykcięciu penisa preparatem zawierającym kwas hialuronowy, czyli „eliksir młodości” – organiczna substancja ulegająca w organizmie procesom biodegradacji, niepowodująca żadnych skutków ubocznych.

Kwas stosuje się zarówno do wydłużenia penisa, jak i do zwiększenia jego objętości w celu zwiększenia satysfakcji płynącej z seksu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Powiększanie penisa za pomocą kwasu hialuronowego to zabieg ambulatoryjny trwający od 20 do 40 minut. Lekarz specjalista wykonuje jedno wkłucie u nasady penisa za pomocą specjalnej igły. Następnie preparat jest delikatnie rozprowadzany pod skórą pacjenta na całej długości członka.

7. Przeszczep własnego tłuszczu

Przeszczepienie komórek tłuszczowych pacjenta to zabieg popularny wśród osób, często korzystających z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Zabieg ten nie należy do domowych, ale warto go opisać – polega na wszczepieniu komórek tłuszczowych pacjenta do członka, pobranych wcześniej podczas zabiegu liposukcji z brzucha, ud lub pośladków.

Specjaliści są zgodni, że przeszczep komórek tłuszczowych pacjenta, pozwala na uzyskanie długotrwałego i lepszego efektu niż przy wykonaniu tego samego zabiegu z użyciem preparatów syntetycznych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 60 minut.

Jaki efekt można uzyskać? Zabieg umożliwia wydłużenie penisa o około 10-20% oraz jego pogrubienie o nawet 50%! Efekty utrzymują się do 3 lat, po tym czasie zabieg należy powtórzyć. Po zabiegu należy powstrzymać się od aktywności seksualnej przez 5-7 dni, w zależności od kondycji członka. Za zabieg trzeba zapłacić od około 3 500 zł do nawet 10 000 zł. 

8. Ekstendery do wydłużania penisa

Na rynku dostępne są specjalne urządzenia do wydłużania penisa – ekstendery. Mechanizm działania ekstendera opiera się na rozciąganiu penisa poprzez noszenie urządzenia codziennie przez kilka godzin. W czasie użytkowania urządzenia tkanki miękkie członka poddawane są rozciąganiu, jednak na tyle delikatnie, aby mężczyzna nie odczuwał w trakcie dyskomfortu. Proces rozciągania penisa jest długotrwały, dlatego jeśli chcemy dostrzec pierwsze rezultaty należy wykazać się cierpliwością oraz systematycznością.

Efekt jest bowiem widoczny dopiero po około pół roku regularnego użytkowania. Według opinii, penis może jednak zostać wydłużony o około 2-3 cm.

Jakie są skutki uboczne? W wyniku rozciągania penis może ulec uszkodzeniu, a wzwody mogą stać się bolesne. Ciągły ucisk ekstendera może powodować zaburzenia ukrwienia członka, co skutkuje problemami z erekcją. Kolejną wadą tej metody jest pojawienie się zaburzenia czucia w obrębie żołędzi, co niejednokrotnie okazuje się nieodwracalne. Dodatkowo, nie ma gwarancji, że uzyskany efekt wydłużenia będzie pewny i trwały.

Czy powiększanie penisa jest konieczne?

Na koniec niniejszego artykułu warto zastanowić się nad celowością powiększania penisa i nad tym, czy faktycznie jest ono niezbędne do osiągania satysfakcji z życia seksualnego? Rozwój technologiczny sprawił, że niemal wszystko dostępne jest w internecie na wyciągnięcie ręki.

rozmiar penisa a samoocena

Co za tym idzie, przekłamane dane na temat rozmiarów penisów oraz filmy, ukazujące anormalne przyrodzenia mogą wpływać na samoocenę mężczyzn. Czynniki te powodują w późniejszym czasie narastające kompleksy oraz problemy z męskością, wynikające z porównywania się z niedoścignionym ideałem.

Rozwój sprawił także dostępność mnogości sposobów, którymi można sobie pomóc. Jedne z nich są mniej, inne bardziej inwazyjne. Osobiście uważamy, że w przypadku tak istotnej sprawy nie ma miejsca na ryzyko i najlepiej się trzymać sposobów sprawdzonych i bezpiecznych takich jak suplementy, ćwiczenia i zmiana stylu życia.

Decydując się na bardziej inwazyjne metody powiększania penisa należy jeszcze raz zastanowić się, czy problem ten nie istnieje jedynie w naszych wyobrażeniach. Warto w tym miejscu wspomnieć, że nie długość członka jest najważniejsza a technika oraz pozycja stosowana podczas uprawiania miłości.

Większość receptorów, odpowiedzialnych za kobiecy orgazm, jest umiejscowiona na ściankach pochwy, a co za tym idzie, rozmiar penisa nie odgrywa tutaj większej roli. Podsumowując, decyzję dotyczącą jakiejkolwiek inwazyjnej ingerencji w powiększania penisa należy zdecydowanie skonfrontować z właściwymi potrzebami mężczyzny, a decyzję podjąć świadomie i samodzielnie.

Podsumowanie skutecznych sposobów na większego członka – wybierz metodę dla siebie:

SposóbTyp
Więcej informacji
  
1. Member XXLSuplement
ZOBACZ
2. Zdrowy tryb życiaDieta
ZOBACZ
3. Pompka do penisaPrzyrząd
ZOBACZ
4. ZabiegiiIngerencja
ZOBACZ
4. EkstenderyPrzyrząd
ZOBACZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *