Jak zaprosić dziewczynę, kobietę na kawę, spotkanie, lub randkę? Taktowne pomysły

jak zaprosić dziewczynę na randkę

Zastanawiasz się, jak zaprosić dziewczynę na kawę? Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Oczywistym jest, że każda osoba posiada zupełnie inną osobowość – właśnie dlatego nie istnieje jedna sprawdzona recepta na „sukces”. Niestety wielu mężczyzn odpuszcza już na starcie, co jest ogromnym błędem. Trzeba uzmysłowić sobie, że nawet odpowiedź odmowna nie jest katastrofą lub upokorzeniem.

Nie każdy wie, jak umówić się z dziewczyną. Strach przed porażką bywa silniejsze. Właśnie dlatego należy wyzbyć się negatywnych emocji. Pewność siebie to absolutna podstawa, gdyż wiele kobiet poszukuje zdecydowanego oraz odważnego partnera.

Chcesz wiedzieć, jak zaprosić dziewczynę na randkę żeby nie odmówiła. Nie owijaj w bawełnę, gdyż w ten sposób rozbudzisz w niej wątpliwości. Czasami jednak warto nieco zaczekać, szczególnie jeśli jeszcze się nie znacie. Okoliczności grają tutaj dużą rolę – poniżej opisano kilka pomysłów.

Zyskaj jej zaufanie

Jeśli wymieniasz wiadomości z nieznajomą kobietą, to nie możesz liczyć na to, że zgodzi się na spotkanie już po kilku minutach. W dzisiejszych czasach wiele osób poznaje się przez portal randkowy lub media społecznościowe. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla nieśmiałych facetów, którzy boją się nawiązać konwersację „twarzą w twarz”.

zdobądz zaufanie

Nie można powiedzieć, po jakim czasie warto jest zadać pytanie o spotkanie. Istotne jest to, aby rozmowa toczyła się swobodnie i płynnie. Ponadto warto jest zbliżać się do wybranej kobiety – warto jest poprosić np. o numer telefonu. Dobrze jest również podtrzymywać kontakt. Nawet w natłoku obowiązków można znaleźć kilka minut, aby napisać wiadomość.

 Jak zaproponować dziewczynie spotkania przez Facebooka lub portal randkowy? Lepiej podejść do sprawy na luzie, jeśli nie jesteś pewny jej reakcji. Na romantyczne randki przyjdzie jeszcze czas. Pierwsze spotkanie powinno odbywać się na neutralnym gruncie – dobrą opcją wydaje się być np. spacer na rynku, czy też wyskoczenie na kawę. 

Poczekaj na odpowiednią okazję

Cierpliwość może przynieść oczekiwane efekty. Być może zbliżają się jej urodziny, Mikołajki, Dzień Kobiet, pierwszy dzień wiosny? Opcji jest wiele – to świetny pretekst do tego, aby zaprosić ją do przytulnej knajpki. Plusem jest fakt, że takie zaproszenie ciężko jest odrzucić. Dobrze jest również wręczyć drobny upominek – w ten sposób można zdobyć jej uznanie. Róża kosztuje kilka złotych, a z pewnością zrobi dobre wrażenie.

Gdzie zaprosić dziewczynę? Miejsce wcale nie musi być wyszukane. Ekskluzywna restauracja nie zawsze jest dobrym pomysłem – wiele pań woli niezobowiązujące spotkania, dzięki którym można lepiej się poznać. Dobrze jest wybadać, co lubi druga osoba. Ciekawą opcją wydaje się być wyjście do zoo lub papugarni. Dziewczyna kocha koty? Być może w okolicy znajduje się kocia kawiarnia.

Zapytaj, co robi w weekend

Rozmyślasz nad tym, jak zaprosić dziewczynę na spotkanie? Boisz się zapytać wprost, czy się z tobą umówi? Zacznij od relacji koleżeńskiej – pytanie „Jakie masz plany na weekend?” jest na tyle uniwersalne, że można je zadać każdemu. Warto jest pociągnąć temat dalej. Możesz zapytać ją, czy nie chciałaby odwiedzić nowego baru, czy też kręgielni. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że się zgodzi.

plany na weekend

Oczywiście może zdarzyć się tak, że dziewczyna będzie miała już plany. Wcale nie musi być to kłamstwem. Za pewien czas można spróbować ponownie – jeśli kolejny raz pomysł okaże się nieskuteczny, to lepiej odpuścić. Zainteresowana kobieta sama stworzy okazję do spotkania.

Poznaj jej zainteresowania

Jak zaprosić dziewczynę na randkę? Najprościej poznać jej zainteresowania, a następnie wybrać odpowiednie miejsce. Jeśli lubi sport, to zaproponuj jej przejażdżkę rowerową lub wypad na kajaki. Interesuje ją sztuka i kultura? Weź pod uwagę wizytę w galerii lub muzeum. Lubi szybkie samochody? Świetnym wyborem wydają się być imprezy dla fanów motosportów.

Twoja kreatywność z pewnością zostanie doceniona. Trzeba wziąć pod uwagę, że większość kobiet lubi być zdobywana. Początki nowej znajomości są kluczowe, jednak nie oznacza to tego, że zawsze będziesz stroną, która stara się bardziej.

Doceń jej urodę

Myślisz, że piękne kobiety nie potrzebują komplementów? Jesteś w wielkim błędzie! Kilka miłych słów nic nie kosztuje, a może poprawić humor. Wiadomym jest, że należy zachować zdrowy umiar. Nadmiar nie jest wskazany, gdyż może przynieść odwrotne rezultaty. Powiedz jej, że ładnie wygląda w tej sukience lub do twarzy jej z czerwoną szminką.

jak pisać komplementy

Jak zaproponować spotkanie dziewczynie? Pokaż jej, że nie jesteś obojętny na jej wdzięki. Ładna kobieta wcale nie musi być zarozumiała i przekonana o swej wyższości. Weź pod uwagę, że druga strona może mieć podobne obawy. Wcale nie musi być pewna, że jest w twoim typie.

Pokaż, że jesteś dżentelmenem

Dżentelmen zawsze jest lepiej postrzegany przez kobiety. Niestety zapomina o tym wielu młodych mężczyzn. Jeśli więc masz kontakt ze swoją wymarzoną dziewczyną na co dzień, to pamiętaj o małych gestach, takich jak np. przepuszczenie w drzwiach lub przywitanie się. Wysoka kultura osobista nie dla każdego jest czymś oczywistym.

Nadal nie masz pojęcia, jak zaprosić dziewczynę do kina? Sukcesywnie zdobywaj jej uznanie. Jeśli obdarzy Cię sympatią, to istnieje duża szansa na to, że zgodzi się na spotkanie. Odpowiedź odmowna również nie będzie zbyt dużym ciosem – nie trzeba obawiać się, że twoja wiadomość zostanie zignorowana, a numer zablokowany.

Zdobądź jej numer telefonu

Pewne rzeczy łatwiej jest napisać, niż wypowiedzieć. Jeśli możesz, to zdobądź numer telefonu kobiety, która Ci się podoba. Sprawa jest dość prosta, jeśli macie wspólnych znajomych. Być może ona również Cię kojarzy, a więc nie zapomnij się podpisać. W innej sytuacji wskazana jest wymiana zdjęć – warto mieć w zanadrzu korzystną fotkę.

napisz jej sms

Rozmowę przez SMS trzeba prowadzić umiejętnie. Na początku możesz wytłumaczyć swojej wybrance, gdzie ją zobaczyłeś, a także dlaczego zdobyłeś jej numer telefonu. Dopiero po pewnym czasie zaproponuj spotkanie. Zaproszenie na kawę – czy to randka? Nie zawsze! Jest to neutralna, a zarazem taktowna propozycja.

Naucz się reagować na odmowę

Nie oczekuj, że każda kobieta z chęcią zgodzi się na randkę, gdyż jest to niemożliwe. Pamiętaj jednak o tym, że odmowa to nie koniec świata. Najlepiej posiadać luźne podejście do tematu. Nie warto jest okazywać rozczarowania. Jeśli dziewczyna była wcześniej twoją koleżanką, to nie ograniczaj kontaktu. Nagłe zerwanie znajomości będzie dowodem na to, że zabolało Cię jej zachowanie.

 Czasami bywa tak, że kobieta dopiero po czasie żałuje, że nie umówiła się z danym mężczyzną. Kolejny ruch należy do niej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że za pewien czas postanowi się do Ciebie odezwać. 

nie bój się porażki

Najgorsze, co możesz zrobić to w złości zablokować jej numer telefonu lub konto w mediach społecznościowych. Niejeden mężczyzna nie umie pogodzić się z odmową,  a swoim zachowaniem jedynie utwierdza dziewczynę, że postąpiła słusznie. Staraj się zapomnieć o niepowodzeniu – nie może ono odebrać Ci pewności siebie, czy też wpędzić w kompleksy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *