Jeśli zapytasz kobiety: Czego oczekujesz od faceta? To dostaniesz długą listę, tak długą jak moje listy do Mikołaja gdy miałem 6 lat. Te bardziej uważające się za skromne, powiedzą, że chcą żeby je kochał lub inna głupotę. Część romantyczek powie: że każda kobieta lubi jak mężczyzna o nią walczy i codziennie, słowami i gestami pokazuje- jesteś moja, Amen.

By związek trwał, kochanie to za mało, a długa lista zarzutów „cech idealnego faceta” to efekt oglądania zbyt wielu romantycznych filmów, która w praktyce i tak oznacza tyle, że wystarczy być troszkę lepszym niż poprzednik.

Gdy jednak nie będziesz pytał a uważnie obserwował to okaże się, że kobiety chcą tylko: czuć się bezpiecznie.

Cofnijmy się w czasie. Do jaskini.. Gdy wszystko było proste. Facet miał jaskinię, dużą maczugę i umiał polować. Zapewniał kobiecie wszystko czego potrzebowała do przeżycia.

Kobieta miała fajny tyłek. Zapewniała facetowi wszystko czego potrzebował do przeżycia, bo resztę ogarniał sobie sam.

Potem powstał język, słowa, rozwinęły się uczucia… Wszystko się pojebało i skomplikowało… Pierdolona ewolucja..

Teraz czasy się zmieniły.

Każda kobieta chce swojego misia-pysia, który nazwie ją swoim kotkiem, da mokrego cmoka z zaskoczenia, będzie ją przytulać i ocierać łzy podczas częstych dni podłego nastroju, będzie ją kochać i będzie dla niej robił wszystko… Ale wszystko to często za mało – bo one podświadomie pamiętają o jaskini.

Wszystko może robić każdy, ale zapewnić bezpieczeństwo umie niewielu. Bierze się to z faktu, że dla ludzi często synonimem bezpieczeństwa są pieniądze. Jeśli masz kasę, myślisz że to rozwiąże sprawę. Czasami tak. Tylko brakuje jeszcze kilku elementów, których pieniądze nie załatwią. Tego jaki jesteś Ty.

Część kobiet może udawać, że jest silna, że wcale tego nie potrzebujesz. Mogą mówić, że jest dobrze a w głębi serca czuć, że jest do bani. One muszą tak robić. Jeśli nie mają jaskiniowca, który im to zapewni.

Czym jest bezpieczeństwo? 

Półka która odpadła, kran który przecieka, te rzeczy naprawiają się same zanim kobieta zobaczy, że nastąpiła usterka. Kleisz miesiąc od pierwszego do ostatniego nawet jak jest ciężko. W trudnych chwilach zachowujesz zimną krew. Podejmujesz decyzje. Wakacje też umiesz zaplanować. Nie panikujesz jak twoja koszula jest pomięta – tylko ją prasujesz. A jak laska ma okres i wkurwia ją, że głośno mrugasz powiekami, to się nie obrażasz i nie wykłócasz.

Jesteś trochę jak Papa Smerf. Rozsiewasz dookoła magiczną aurę, i wiesz co się dzieje w twojej wiosce, z każdym smerfem z osobna.

Bezpieczeństwo nie szuka wymówek…

Nie czekaj, aż będzie łatwiej, prościej, lepiej. Nie będzie. Trudności będą zawsze. Myślę, że kobieta jest szczęśliwa tu i teraz, wtedy i tylko wtedy gdy czuje się przy facecie jak mała dziewczynka…

Nie musisz być Van Diesel w „Szybcy i Wściekli 7”. Nie musisz pokazywać światu, że jesteś jak Sylwester Stallone w „Rambo”. Po prostu masz być zaradny, bez zbędnych wymówek, lenistwa i niepotrzebnego majtania łapkami.

Pokora i delikatność nie są cnotami słabych, lecz mocnych, którzy nie potrzebują źle traktować innych, aby czuć się ważnymi.

– Papież Franciszek

Pewnie znasz kobiety, który odchodziły od wielu facetów wiele razy. Może słyszałeś jak opowiadały, że chciały by poznać kogoś, z kim zostaną. Z kim będą czuły się na tyle bezpiecznie,że wreszcie odnajdą spokój..

Podsumowując: Możesz być jaki chcesz. Wybierz teraz.

Amen.

O Autorze

Sympatyczne oblicze o manierach demona. Lubię: pić kawę, plątać się po mieście i nie słuchać dobrych rad.