Kiedy mężczyzna zaczyna tęsknić po rozstaniu i co zrobić, żeby zatęsknił?

kiedy mężczyzna zaczyna tęsknić po rozstaniu?

Wbrew powszechnym twierdzeniom, facet też ma uczucia. Okres rozstania jest dla niego tak samo trudny, jak dla kobiety, choć niewątpliwie przechodzi go inaczej. Niestety, trudno wskazać na jedną, uniwersalną regułę, która charakteryzowałaby faceta po rozstaniu, bowiem każdy z nas przechodzi to inaczej. Można jednak wskazać pewne zachowania, które świadczą o uczuciowym kryzysie męskiego serca.

Spróbujmy przyjrzeć się kilku sytuacjom, które wskazują, kiedy mężczyzna zaczyna tęsknić po rozstaniu i co zrobić – zarówno jeszcze w trakcie trwania związku, jak i po zerwaniu – żeby zatęsknił.

Dobre złego początki…

W pierwszych chwilach po rozstaniu na próżno szukać jakichkolwiek oznak tęsknoty po stronie faceta. A przynajmniej w większości przypadków.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Facet chce się wyszaleć. Nie da się ukryć, że bycie w związku to pewne zobowiązania względem swojej dziewczyny i sztuka chodzenia na kompromis. Co za tym idzie, wiąże się to z pewnymi ograniczeniami zarówno po stronie faceta, jak i dziewczyny.

Wobec tego, pierwsze dni po zerwaniu stanowią dla mężczyzny oazę wolności i szaleństwa. Może robić co chce, kiedy chce, bez pytania swojej partnerki o zdanie. Wdaje się wtedy bardzo często w przypadkowe relacje seksualne, imprezuje, alkohol leje się strumieniami. Jednym zdaniem – nie jest to dobry moment na spowodowanie, żeby facet zatęsknił.

W tym czasie nie istnieją dla niego jakiekolwiek związki, czy dalekosiężne deklaracje. Liczą się tylko kumple i dobra zabawa. Jeżeli liczysz na to, że w męskim sercu pojawi się choć cień tęsknoty, to okres tego bezgranicznego szaleństwa trzeba niestety przeczekać. Paradoksalnie jednak, takie zachowanie faceta może dobitnie świadczyć o tym, że jego była nie pozostawała mu obojętna.

Gdy już się wyszaleje…

Gdy już minie okres, w którym facet będzie „zapijał” rozłąkę, łatwiej będzie dostrzec, kiedy mężczyzna zaczyna tęsknić po rozstaniu. Wtedy też pojawiają się pierwsze oznaki złamanego serca i robi się bardziej wyczulony na bodźce ze strony swojej ex.

Kiedy więc tak naprawdę facet zaczyna tęsknić za byłą? Po czym poznać że facetowi zależy i po jakim czasie facet żałuje rozstania?

facet tęskniący za ex

Każdy z nas wie, że w relacjach damsko-męskich wiele rzeczy jest na opak. Co to oznacza? Gdy nasza była cierpi i przeżywa najtrudniejsze chwile po rozstaniu, my imprezujemy i używamy w najlepsze życia.

Po pewnym czasie role się odwracają – kobieta pogodzona z rozstaniem zaczyna układać swoje życie na nowo, a mężczyzna uświadamia sobie, jak wiele stracił i zaczyna cierpieć. Cierpienie chłopaka objawia się na bardzo wiele sposobów, gdyż tęsknotę faceta łatwo sprowokować.

Kiedy facet zaczyna żałować rozstania? Pierwszym powodem do tęsknoty za byłą jest bolesna świadomość tego, jak wiele stracił. Mówiąc krótko, zaczyna zdawać sobie sprawę, że rozstanie było błędem. Zaczyna wtedy orientować się, że nie może żyć bez swojej dawnej drugiej połówki.

  • Wpada w melancholijny, depresyjny nastrój.
  • Zaczyna idealizować swoją byłą partnerkę, kompletnie zapominając o wszelkich nieprzyjemnych sytuacjach i konfliktach, co tym bardziej wpędza go w psychiczny dołek.
  • Przywołuje coraz więcej wspomnień ze swoją ukochaną, przypomina sobie wspólnie spędzone chwile.
  • Charakterystycznym zachowaniem jest przeglądanie wspólnych zdjęć i wiadomości na portalach społecznościowych.

Nie tylko o jednym facet myśli!

Faceci jako istoty cielesne są jednak dużo bardziej podatni na brak doznań seksualnych. Po pewnym czasie każdy z mężczyzn, który był zadowolony z współżycia łóżkowego ze swoją byłą, odczuwa fizyczną nieobecność dawnej ukochanej. Ponadto, uświadamia sobie, że jego dotychczasowa wybranka była idealną kandydatką nie tylko na narzeczoną, ale i małżonkę. Odzywa się wtedy w facetach głębokie, choć nieukazywane innym pragnienie ustabilizowania swojego dotychczasowego życia i założenia rodziny.

Bardzo często w tym momencie przypomina sobie także, jak bardzo jego rodzina i znajomi lubili jego byłą. Dociera do niego też, że on również świetnie się z nią dogadywał i mieli wiele wspólnych tematów do rozmów oraz wiele wspólnie przeżytych chwil.

tęsknota za związkiem

W końcu, gdy uda mu się opanować sytuację emocjonalną i zaczyna wychodzić na prostą, obrywa rykoszetem. Spotkanie z wspólnymi przyjaciółmi powoduje, że przypomina sobie, jak wiele przeżył ze swoją byłą. Trywialne sytuacje, takie jak familijne spotkania, czy impreza w klubie powodują, że wspomnienia wracają. Uświadamia sobie wtedy nie tylko to, jak wiele stracił. Okazuje się, że dzielił ze swoją dawną partnerką nie tylko swoje życie rodzinne, ale także towarzyskie, a czasem nawet i służbowe.

Trzymaj emocje na wodzy

Nie da się ukryć, że na uczucie tęsknoty za byłą partnerką wpływa również zazdrość o nią. Tak się składa, że faceci są dużymi zazdrośnikami. Przypadkowe spotkanie ex na ulicy z nieznanym chłopakiem może spowodować wybuch ogromnych, negatywnych emocji.

Z pewnością może go to skłonić do podjęcia nieracjonalnych działań (włącznie z pobiciem nowego wybranka byłej!), czego zdecydowanie nie popieramy. Jednakże, dobitnie świadczy to o tym, że mężczyzna tęskni za kobietą.

Sposób na miłość

Czy istnieje jakaś recepta na to, jak ma wyglądać idealny związek, by po rozstaniu facet zatęsknił? Co właściwie powinna robić dziewczyna, aby pokazać facetowi, jak wiele stracił, a w konsekwencji poczuł chęć powrotu do swojej ukochanej i rozpoczęcia budowania związku na nowo?

  1. Po pierwsze, aby związek należał do udanych, należy się  dokładnie poznać i wzajemnie sobą zainteresować . Koniecznym jest poznanie wzajemnych pasji, a także stworzenie własnego języka w komunikacji. To klucz do sukcesu! Bez wzajemnego poznania nie da się stworzyć solidnej relacji. Należy więc zadbać nie tylko o seks (to szczególna wskazówka dla facetów), ale także o wiele wspólnych tematów do rozmów.
  2. Po drugie, trwałym spoiwem dla związków jest też  wspólne przeżywanie chwil i bycie podporą dla swojego partnera . Facet też lubi się czuć, że ktoś się nim opiekuje i potrzebuje wsparcia!

Wymienione wyżej powody stanowią wystarczające podstawy dla spowodowania, by mężczyzna po nieoczekiwanym zakończeniu udanego związku zatęsknił za swoją kobietą.

Nie nachalność, a obojętność!

Gdy już niestety dojdzie do rozstania, często kluczem do „złamania” faceta okazuje się obojętność dziewczyny.

Zazwyczaj, to nie zaangażowanie i niezdrowa nachalność spowoduje, że mężczyzna zatęskni za byłą partnerką.

Nie da się ukryć, że dziewczyna – chcąc sprawić, by facet do niej wrócił – powinna wykazać obojętność i ignorancję. Takie zachowanie z pewnością zostanie przez niego zauważone, a w konsekwencji przyczyni się do możliwości ewentualnego odbudowania relacji.

Co ważne, nie tylko przysłowiowe „olanie sprawy” przez dziewczynę będzie stanowiło powód pojawienia się męskiej tęsknoty. Nie doceniamy tego, jak ogromne znaczenie w naszym życiu mają portale społecznościowe.

Social media a tęsknota za partnerką

social media po rozstaniu

Wskazać trzeba, że w okresie po rozstaniu facet jest z pewnością stałym obserwatorem profili społecznościowych byłej wybranki.

Istnieje duża szansa, że regularnie „podgląda” on byłą ukochaną:

  • przegląda zdjęcia,
  • posty,
  • relacje
  • i sprawdza, w jakich wydarzeniach bierze ona udział.

Zmiana fryzury czy też lekka metamorfoza może pozytywnie zaskoczyć byłego, a w efekcie – wzbudzić uczucie tęsknoty. Powyższymi metodami może ona z łatwością sprowokować uczucia faceta, w którym zapałają dawne uczucia.

Często też dziewczyna – mimo usilnych starań – nie wzbudza zainteresowania swojego byłego. Stąd – chcąc sprawdzić, czy ex-partnerowi zależy na odbudowaniu relacji – zadaje sobie pytanie: „jak facet sprawdza czy kobiecie zależy?”. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i wymaga poświęcenia tej tematyce osobnego artykułu.

Przykładowym zachowaniem mężczyzny, który chce przekonać się, czy jego byłej dziewczynie zależy na powrocie, jest wypytywanie znajomych o jej życie uczuciowe czy też kontrolowanie niegdyś wspólnie często odwiedzanych miejsc.

Kiedy więc mężczyzna zaczyna tęsknić po rozstaniu i po czym poznać że facetowi zależy? Istotne jest nie tylko usposobienie mężczyzny, lecz także – a może przede wszystkim – zadowolenie obu partnerów z niespodziewanie zakończonego wspólnego pożycia. Co może wydawać się dziwne, dla faceta nie liczą się jedynie przyjemności seksualne, ale poczucie bliskości dziewczyny oraz związana z tym stabilizacja uczuć.

Co związek, to inna recepta na życie!

serce - związek

Jeżeli więc jesteście aktualnie w związku: nie dopuszczajcie do rozstania! Dbajcie o siebie wzajemnie, pielęgnujcie wspólne zainteresowania. Nie bójcie się zwierzać sobie wzajemnie ze wszystkich problemów. Dzięki temu unikniecie w przyszłości niedomówień. Istotą związku jest wzajemne wsparcie i miłość.

Jeżeli jednak wasze losy potoczyły się inaczej i, niestety, nie udało się wam znaleźć wspólnego języka – głowa do góry! Z pewnością znajdziesz bliską osobę, z którą spędzisz resztę życia. Czasami nie jest warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, a po czasie okazuje się, że los ma dla nas w zanadrzu coś lepszego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *