L arginina a potencja: jak wpływa na popęd seksualny mężczyzn i która będzie najlepsza?

co to jest l-arginina

Na popęd seksualny wpływa wiele różnych czynników. Libido może ulec osłabieniu z powodu np. nieodpowiedniej diety, zbyt małej ilości snu, przepracowania. Dużą rolę odgrywa również wiek. U mężczyzn po 30 roku życia apetyt na seks sukcesywnie spada. Ma to bezpośredni wpływ na jakość erekcji.

Popęd seksualny bezpośrednio wpływa na potencję. Wiadomym jest, że osiągnięcie podniecenia seksualnego jest niezbędne do tego, aby utrzymać wzwód. Spadek libido osłabia życie seksualne. Może również powodować spięcia z partnerką.

Warto wiedzieć, że istnieją substancje, które w naturalny sposób zwiększają ochotę na współżycie. Ułatwiają one osiągnięcie potencji, a także zmniejszają ryzyko jej zaniku podczas stosunku. Dzięki temu można uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji, które często rujnują pewność siebie.

Arginina dla mężczyzn wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy mają problemy z erekcją. Według opinii wspomniany związek może na nowo przywrócić sprawność seksualną. Współżycie ponownie stanie się źródłem przyjemności.

Czym jest l-arginina?

L-arginina to aminokwas, który odgrywa niezwykle ważną rolę. Jest on naturalnie wytwarzany przez organizm. Niezbędny jest do tego kwas glutaminowy oraz prolina.  Arginina jest potrzebna do tego, aby organizm funkcjonował prawidłowo. 

Czasami bywa tak, że organizm produkuje zbyt małą ilość l-argininy. W takiej sytuacji można rozważyć dostarczenie jej „od zewnątrz” np. poprzez zioła. Warto również wziąć pod uwagę dobrej jakości suplementy diety, które są wygodne i bezproblemowe w zażywaniu.

Do głównych zadań l-argininy w organizmie należy:

 • współprodukcja tlenku azotu,
 • sprawny przepływ krwi,
 • uszczelnienie naczyń krwionośnych,
 • regulacja ciśnienia tętniczego,
 • wsparcie układu immunologicznego,
 • regeneracja tkanek,
 • wzmocnienie kości i mięśni,
 • efektywna budowa tkanki mięśniowej,
 • regulacja poziomu hormonu wzrostu.

Jakie są źródła l-argininy?

wołowina
Wołowina – doskonałe źródło l-argininy.

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jakie są źródła l-argininy w organizmie. Jak już wspomniano, jest ona produkowana w sposób naturalny. Nie zawsze jednak synteza tego aminokwasu jest możliwa. Przeszkodą jest niedobór proliny oraz kwasu glutaminowego.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dostarczyć argininę wraz z pokarmem. Znajduje się ona w produktach pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego. Warto więc dokładnie czytać etykiety spożywanej żywności. Z pewnością ułatwi to zaplanowanie optymalnej diety.

Plusem opisywanego aminokwasu jest fakt, że jest on łatwo przyswajalny. Znajdziemy go w m.in.:

 • czerwonym mięsie,
 • drobiu,
 • nabiale,
 • owocach morza,
 • nasionach,
 • orzechach,
 • ciecierzycy,
 • produktach zbożowych,
 • soi,
 • granoli.

Czy niedobór l-argininy jest groźny?

Niedobór l-argininy może zakłócić pracę wielu obszarów naszego organizmu. Zjawisko niedoboru jest relatywnie rzadko spotykane. Liczne badania naukowe potwierdzają, że wraz z wiekiem spada ilość produkowanego związku.

Warto również wiedzieć, że niedostateczna ilość l-argininy może być skutkiem wyczerpania fizycznego oraz nieodpowiedniej diety. Warto wspomnieć, że jest to aminokwas, który ma bezpośredni wpływ na gospodarkę insulinową. Może więc dojść do nieprawidłowości związanych z wydzielaniem insuliny przez organizm.

Omawiany aminokwas wpływa także na metabolizm tłuszczów w wątrobie. To właśnie dzięki niemu proces ten przebiega poprawnie.  Deficyt argininy może skutkować uszkodzeniem tkanki mięśniowej Bierze ona także czynny udział w produkcji tlenku azotu. Jest on niezbędny do właściwej pracy układu krwionośnego.

Skutkiem niedoboru l-argininy w organizmie może być m.in.:

 • zakłócone krążenie krwi,
 • choroby serca,
 • zapalenie wątroby,
 • upośledzenie procesów trawiennych,
 • niższa wydolność i odporność organizmu,
 • zakłócenie pracy gospodarki insulinowej.

Jak l-arginina wpływa na potencję?

L arginina ma ogromny wpływ na potencję. Wynika to przede wszystkim z tego, że wpływa ona na syntezę tlenku azotu. Jest ona niezbędna do tego, aby krew skutecznie zasilała narządy płciowe. Aminokwas reguluje krążenie krwi, a tym samym odpowiada za jakość erekcji.

Brak dostatecznej ilości argininy może osłabić potencję. Zbyt mała ilość krwi zasila ciała jamiste znajdujące się w członku. Ponadto krew napływa oraz odpływa. Takie zjawisko sprawia, że erekcja zanika podczas zbliżenia.

Na uwagę zasługuje fakt, że opisywany aminokwas wykazuje zdolność do powiększania naczyń krwionośnych. To właśnie dzięki temu penis podczas wzwodu prezentuje się potężnie i okazale. Sprawia on wrażenie nieco większego, niż jest w rzeczywistości.

L-arginina wpływa również na popęd seksualny. Lepsze ukrwienie członka zwiększa wrażliwość na bodźce. Właśnie dlatego możliwe jest szybsze osiągnięcie maksymalnego podniecenia. Seks jest również źródłem większej przyjemności. To prosty sposób na to, aby zintensyfikować doznania podczas stosunku.

Wspomniany aminokwas sprawia, że libido podnosi się w naturalny sposób. Pozytywnie wpływa on również na gospodarkę hormonalną. Stymuluje produkcję testosteronu, który ma wielkie znaczenie dla męskości.

L-arginina jest niezbędna do tego, aby:

 • zachować sprawność seksualną,
 • czerpać satysfakcję z współżycia,
 • poprawić przepływ krwi do narządów płciowych,
 • zwiększyć jakość erekcji,
 • zniwelować problem związany z zanikiem wzwodu,
 • rozszerzyć ciała jamiste znajdujące się w członku,
 • podnieść libido,
 • uregulować poziom testosteronu.

Czy warto stosować suplementy z l-argininą?

czy warto stosować

Na rynku znajdziemy zarówno preparaty, które posiadają w składzie wyłącznie l-argininę, jak i takie, które są jedynie wzbogacone w opisywany aminokwas. Podczas podejmowania decyzji o zakupie należy przede wszystkim określić indywidualne potrzeby.

Niejeden mężczyzna zastanawia się, jaka l-arginina jest najlepsza na poprawę funkcji seksualnych. W tym przypadku lepiej sprawdzą się suplementy, które posiadają w składzie argininę, jednak nie bazują na niej. W ten sposób można praktycznie wykluczyć ryzyko przedawkowania omawianego związku.

 Nadmierna ilość l-argininy jest równie niebezpieczna, jak jej niedobór.  Właśnie dlatego nie należy przesadzać z ilością. Skutkiem nadmiernego zażywania aminokwasu może być wzrost ciśnienia krwi, czy też zbyt duże rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Zbyt duża ilość argininy powoduje również szereg negatywnych skutków ubocznych, takich jak np. problemy związane z funkcjonowanie układu pokarmowego, choroby serca, schorzenia nerek i układu moczowego, a także wiele innych.

Podsumowując – suplementy z l-argininą doskonale sprawdzają się w przypadku, gdy chcemy poprawić jakość erekcji oraz podnieść libido. Ważne jest jednak to, aby wybrać suplement, który wyróżnia się bezpiecznym składem. Nie należy spożywać zbyt dużej ilości aminokwasu, gdyż niesie to za sobą negatywne skutki uboczne.

Dopuszczalna dzienna dawka L-argininy

Maksymalna dawka L-argininy to około 3-6 g na dobę. Jest to bezpieczna ilość, która nie powoduje objawów niepożądanych. Nie wpływa ona również negatywnie na zdrowie. Właśnie tyle wynosi dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten związek.

Niektórzy producenci preparatów zalecają jednorazową dawkę na poziomie 15 g. Znacząco przekracza to dzienną normę. Z tego powodu nie zaleca się stosowania takich produktów. Mogą one wywołać spustoszenie w organizmie.

L-arginina przed seksem. Kiedy warto?

l-arginina przed seksem
Stosowanie argininy przed seksem jest szczególnie polecane mężczyznom, którzy cierpią na zaburzenia erekcji. Bardzo często pojawiają się trudności z osiągnięciem stanu podniecenia. Może dojść do sytuacji, że wzwód będzie zanikał podczas zbliżenia, co stanowi bardzo kłopotliwą sytuację.

Dawka l-argininy przez seksem uzależniona jest od producenta danego preparatu. Ważne jest jednak to, aby nie była ona zbyt wysoka. Więcej wcale nie znaczy lepiej. Nadmiar grozi pojawieniem się skutków ubocznych.

Czasami oprócz spadku jakości erekcji można zaobserwować niższą wytrzymałość seksualną. Zbliżenia tracą na intensywności. Mężczyzna ma mniejszą kontrolę nad wytryskiem. Pojawiają się również problemy z regeneracją po stosunku. Być może jest to odpowiedni czas, aby dostarczyć organizmowi argininę „od zewnątrz”.

Wielu mężczyzn nie ma pojęcia, że cierpi na braki opisywanego aminokwasu. Zjawisko to najczęściej objawia się poprzez:

 • zaburzenia erekcji,
 • niższą wytrzymałość seksualną,
 • problemy z wytryskiem,
 • nasilone wypadanie włosów,
 • zmiany skórne,
 • pojawienie się trudno gojących ran.

Opinie użytkowników

Na forach internetowych można znaleźć wiele opinii mężczyzn, którzy stosowali l-argininę na potencję. Można z nich dowiedzieć się, że najbezpieczniejszą formą kuracji jest stosowanie sprawdzonych suplementów diety. Wynika to z faktu, że posiadają one zbilansowany skład. Należy jednak stosować się zaleceń znajdujących się w ulotce.

Panowie, którzy zdecydowali się stosować preparaty z l-argininą zauważyli pozytywny wpływ na życie seksualne już po kilku tygodniach. Przede wszystkim poprawia się ukrwienie członka, dzięki czemu potencja jest mocniejsza. Dodatkowo penis prezentuje się lepiej – zachowuje on wysokie napięcie i sztywność.

L-arginina wpływa także na wydolność organizmu. To właśnie dzięki temu seks może być intensywniejszy oraz dłuższy. Ponadto zwiększa ona poziom libido, co również ma ogromny wpływ na funkcje seksualne.

Kluczowe znaczenie ma to, aby wybrać suplement wykazujący wysoką skuteczność. Przed podjęciem decyzji warto jest sprawdzić skład. Oprócz l-argininy liczą się również pozostałe składniki.

Eron Plus – tabletki na potencję z argininą

Eron Plus

Poszukując sprawdzonych suplementów na erekcję warto wziąć pod uwagę Eron Plus. Jest to produkt, który zawiera optymalną ilość l-argininy. Jego formuła została wzbogacona o wartościowe witaminy i minerały. Wszystkie składniki zostały dobrane z najwyższą starannością, co przekłada się na podwyższoną efektywność suplementacji. Dawkowanie jest bardzo proste (2 x 1 kapsułka/ dobę).

Do głównych zalet stosowania Eron Plus deklarowanych przez producenta można zaliczyć:

 • zniwelowanie zaburzeń erekcji,
 • naturalny wzrost libido,
 • wyższą produkcję testosteronu,
 • zwiększoną wytrzymałość seksualną,
 • szybszą regenerację po stosunku,
 • mocniejsze odczuwanie bodźców.

W składzie opisywanego produktu znajdziemy nie tylko L-argininę, ale również:

 • Korzeń Maca – podnosi apetyt na seks. Zwiększa możliwości seksualne, dzięki czemu stosunek zyskuje na jakości. Już od wielu pokoleń stosowany jest w celu wzmocnienia potencji. Zwiększa poziom satysfakcji ze współżycia.
 • Buzdyganek ziemny – usprawnia przepływ krwi do narządów płciowych. Pozytywnie wpływa na erekcję. Chroni przez odpływem krwi z narządów płciowych podczas stosunku.
 • Żeń Szeń koreański – dodaje energii, co przekłada się na wyższą wytrzymałość podczas seksu. Jest uznawany za naturalny afrodyzjak. Zwiększa wrażliwość na bodźce, dzięki czemu prościej osiągnąć jest stan podniecenia.
 • Kozieradkę pospolitą – poprawia ukrwienie narządów płciowych. Zmniejsza ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji. Pozytywnie wpływa na ogólną kondycję organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *