O czym rozmawiać i pisać z dziewczyną, koleżanką, inną kobietą na randce, spotkaniu bądź na Facebooku?

o czym rozmawiać na randce

Pytanie „o czym rozmawiać z dziewczyną?” wydaje się banalne, a nawet bezsensowne. Jak można mieć problem z konwersacją ze znaną nam osobą – np. drugą połówką. Niezależnie od tego czy jesteście razem, znacie się ze szkoły bądź z pracy, idziecie na pierwszą czy kolejną randkę – zaczęliście się spotykać, bo coś Was połączyło.

Z drugiej jednak strony, pytanie to jest jak najbardziej uzasadnione. Wbrew powszechnej opinii, prowadzenie konwersacji tak, by nie wiało nudą i kłopotliwym milczeniem nie jest takie proste.

Oto kilka propozycji, które sprawdzą się zarówno w przypadku zwykłej pogawędki na Facebooku, randki z nowo poznaną kobietą jak i rozmowy z koleżanką ze szkoły:

Wersja dla odważnych: postaw na kreatywne pytania

Kreatywne pytania – zwłaszcza o przyszłość – to dział zarezerwowanych dla tych, co lubią rozmawiać, a dodatkowo mogą pochwalić się dużą wyobraźnią. Odpowiednio zadane wymuszają na drugiej osobie dość długą odpowiedź – na pewno dłuższą, aniżeli jedno zdanie.

Pytania te służą lepszemu poznaniu naszej wybranki. Pozwalają nam poznać nie tylko ją samą, ale również jej przeszłość, spojrzenie na świat, poglądy w nieco kontrowersyjnych kwestiach. Oczywiście, najlepiej wybierać neutralne tematy. Takie, które nie spowodują między Wami ostrej wymiany zdań. Jeżeli jesteś przeciwnikiem aborcji, nie pytaj o jej stosunek do tych rzeczy. Jesteś osobą szczególnie wierzącą? Unikaj dyskusji o Latającym Potworze Spaghetti. Popierasz opozycję? O polityce najlepiej w ogóle nie wspominać.

Lista ciekawych, skłaniających do dłuższych odpowiedzi pytań:

 1. Czy jako dziecko marzyłaś o tym, by być sławna? Jak wyobrażasz sobie życie jako wiodąca gwiazda kina?
 2. Gdybyś wiedziała, że została Ci doba życia, na co poświęciłabyś ten czas i co zrobiła w pierwszej kolejności?
 3. Gdybyś spotkała złotą rybkę, która spełnia życzenie, o jakie trzy rzeczy byś ją poprosiła?
 4. Wyobrażasz sobie życie na bezludnej wyspie? Gdybyś mogła wybrać 5 rzeczy, które byś ze sobą zabrała w taką dzicz, co to by było?
 5. Wyobrażałaś sobie kiedyś, że jesteś jakąś książkową postacią?
 6. Jakbyś na jeden dzień mogła wcielić się w dowolną osobę na świecie, kogo byś wybrała i co byś zrobiła?
 7. Gdybyś mogła dać życie jednemu bajkowemu stworzeniu, kogo byś wybrała?
 8. Gdybyś mogła się przenieść w dowolne miejsce na świecie, gdzie to by było?

Mimo że są to dość specyficzne pytania, bez wątpienia sprzyjają rozwinięciu konwersacji. Oczywiście, nie każdy z nas jest w stanie prowadzić rozmowę w takim stylu. Jeżeli kreatywne kwestie są dla nas zbyt krępujące, zawsze możemy sięgnąć po sprawdzone „hobby”.

Bezpieczne pytania: Wasze pasje

pasje
Jeżeli dopiero się poznajcie, nie miej oporów by przedstawić jej swoje zainteresowania. Następnie zapytaj ją o to, co sama lubi np. jak spędza wolny czas. Tematyka „hobby” jest bez wątpienia bezpieczna. Jeżeli oboje zaangażujecie się w rozmowę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wspólne pasje Was połączą. Debatowanie na tematy, na które zarówno Ty jak i ona macie coś do powiedzenia sprawia, że dyskusja nigdy się nie kończy.

Kobieta, która Ci się podoba jest nieśmiała? Nie wiesz czym się interesuje, a ona nie kwapi się do tego, by sama Ci o tym opowiedzieć? Musisz sam zainicjować rozmowę…

 1.  Filmy.  Większość ludzi – niezależnie od płci – lubi oglądać filmy. Do wyboru jest wiele tematów rozmowy. Spytaj ją, na czym ostatnio była w kinie oraz czy jej się podobało. Dowiedz się, jaki gatunek filmowy najbardziej przypadł jej do gustu. Dobrą opcją są wspominki – cofnijcie się w przeszłość i powspominajcie Wasze ulubione bajki z dzieciństwa. Dodatkowo, możecie porozmawiać o ulubionych aktorach, najlepszych reżyserach, najgorszych produkcjach roku…

  Równie ciekawym tematem są seriale. Zastanawiasz się o czym rozmawiać z dziewczyną przez telefon albo o czym pisać z dziewczyną by jej nie zanudzić? Kto wie, może Twoja wybranka – tak samo jak Ty – lubi Grę o Tron albo Wikingów? Biorąc pod uwagę fakt, że oba seriale pozostają niedokończone, macie wiele wątków do poruszenia.

 2.  Książki.  Książki są równie wciągające jak filmy. Wiele wiodących seriali czy filmów stworzonych zostało na podstawie książek. Wspomniana już Gra o Tron, Władca Pierścieni, Jestem numerem 7, Dary Anioła: Miasto Kości, 50 twarzy Greya, Dziennik Bridget Jones, Planeta Małp, Kod Da Vinci, Milczenie Owiec, Ojciec Chrzestny, Troja, Adwokat Diabła a nawet Egzorcysta – jeżeli czytałeś książkę, zaś Twoja partnerka oglądała tylko film, możesz wskazać jej istotne różnice.

  Jeżeli oboje czytaliście i oglądaliście daną pozycję, zróbcie sobie konkurs, kto wymieni więcej sprzeczności w obu dziełach. Polećcie sobie Wasze ulubione książki oraz najlepszych autorów. Możecie również porozmawiać o bajkach, które rodzice czytali Wam w dzieciństwie. Możliwości jest wiele

 3.  Muzyka.  Muzyka to trzeci po filmach i książkach uniwersalny temat do rozmowy. Już po jej stylu możesz wywnioskować czego słucha. Zastanawiasz się, o czym rozmawiać z dziewczyną na Facebooku? Sprawdź jej polubienia! Zobacz, jaki gatunek muzyczny preferuje. Jeżeli słuchacie czegoś podobnego, wymieńcie się składankami. Co, jeśli Wasze gusta się różnią? Zainteresuj ją swoim światem. Pokaż jej swój ulubiony kawałek, opowiedz historię swojej ulubionej kapeli, a nawet… zaproś ją na koncert.
 4.  Hobby.  Każdy z nas posiada jakąś pasję. O tym, co ona lubi na pewno dowiesz się z Facebooka. Będąc na randce w kawiarni czy klubie, nie miej oporów, by spytać się ją o tą kwestię wprost. Koleżanka poprosiła Cię byś nieco dokładniej opowiedział jej o tym, czym się pasjonujesz? Nigdy nie mów ogólnikowo. Pokaż jej, że naprawdę kochasz to, co robisz. Udowodnij jej, że się na tym znasz – a nie, że wspomniałeś o tym tylko po to, by jej zaimponować.
 5.  Jedzenie.  Nie bez powodu mówi się „przez żołądek do serca”. Rozmowa o jedzeniu wydaje się sztampowa niczym gadka o pogodzie. Zauważyłeś, że ona – podobnie jak Ty – lubi kuchnię azjatycką? Znalazłeś temat do rozmowy! Nic nie stoi na przeszkodzie, byście podzielili się przepisami na Wasze ulubione potrawy. Kto wie, może kobieta, którą dopiero co poznałeś, rozkocha Cię w sobie z pomocą sushi?
 6.  Szkoła/Studia i Praca.  – tematyka zależy od tego, czym aktualnie się zajmujecie. Jeżeli Twoja dziewczyna czy koleżanka studiuje, porozmawiajcie na temat najciekawszych przedmiotów. Zapytaj ją jakie ma plany na przyszłość, czy wybrany kierunek od zawsze był jej marzeniem oraz co najbardziej razi ją we współczesnej edukacji. Jeżeli razem pracujecie, liczba tematów jest niemal nieograniczona. Równie łatwo jest, gdy macie zupełnie różne zatrudnienie. Zainteresuj rozmówczynię Twoim zawodem. Opowiedz coś ciekawego czy zabawnego, co niedawno Ci się przytrafiło. Nie zapomnij zapytać się również jej, czy lubi to, co robi.
 7.  Podróże.  Któż z nas nie lubi wycieczek. Jedni wolą wczasy all inclusive, a jeszcze inni piesze wycieczki po najbardziej wyludnionych miejscach świata. Wąska grupa stawia na Urban Exploration, a jeszcze węższa raz na pięć lat wyrusza na K2 celem zdobycia szczytu. Wbrew pozorom, podróże podróżom nierówne. Niektóre osoby mają dość specyficzne zainteresowania. Większość ma sprecyzowane gusta, jeśli chodzi o kierunek i cel. Opowiedz dziewczynie czy koleżance o tym, gdzie ostatnio byłeś i co przeżyłeś. Zapytaj ją o wakacje, które szczególnie zapadły jej w pamięci. Porozmawiajcie o miejscach, które chcielibyście odwiedzić w przyszłości.
Pamiętaj, że zasady pisania z dziewczyną są identyczne, co w przypadku rozmowy w cztery oczy. Rozmawiając z kobietą np. na Facebooku musimy jednak zwracać uwagę na ortografię.

Czego nie pisać/mówić dziewczynie?

czego nie pisać dziewczynie
Tematów do rozmowy z płcią przeciwną jest naprawdę wiele. Pamiętaj jednak, że istnieje sporo kwestii, których nie warto poruszać – niezależnie od tego, czy rozmawiasz z dziewczyną na żywo, na Facebooku czy też wymieniasz smsy.

Rozmowa ma to do siebie, że uczestniczy w niej więcej niż jedna osoba. Nie możesz uczynić z niej monologu i to opartego na przechwałkach. Jeżeli zaczniesz mówić tylko o sobie, Twoja randka czy też znajomość dość szybko się zakończą. Ciągłe podkreślanie tego, jak dobrym sportowcem jesteś bądź jak świetne kontakty masz z własnym szefem nie czynią Ciebie gwiazdy, ale co najwyższej zarozumialca. Pokaż, że interesujesz się czymś więcej niż tylko własnym „ja”. Oczywiście, ta zasada działa też w drugą stronę. Jeżeli dziewczyna ciągle mówi o sobie, nie daje Ci dojść do słowa, a dodatkowo przechwala się, zastanów się czy chcesz kontynuować tą znajomość. „Księżniczki” to specyficzny typ kobiety. Rozmowa z nimi nie należy do najciekawszych.

Ważna zasada udanego dialogu brzmi: „mów i słuchaj”. Nie wystarczy, że znajdziesz dobry temat do rozmowy – interesujący obie strony. Co z tego, że zarówno Ty jak i ona interesujecie się metalem symfonicznym, jak wszystko co ona mówi przecieka Ci przez palce. Spraw, aby ta dyskusja była ciekawa. Pokaż, że jej słuchasz. Zainteresuj się tym, co mówi. Jeżeli rozmawiacie twarzą w twarz, pamiętaj o podstawowych zasadach jak np. patrzenie na rozmówce. Gdy piszecie ze sobą na Facebooku, wtrąć od czasu do czasu jakiś komentarz związany z jej wypowiedzią. Twoja wybranka pochwaliła się, że była na koncercie swojego ulubionego zespołu? Wspomnij, że Ty również widziałeś ich na żywo np. podczas jakiegoś festiwalu.

Najważniejsze jednak, byś był sobą. Nigdy nie udawaj kogoś innego. Jeżeli nie interesuje Cię piłka nożna, nie wertuj biografii Lewandowskiego na Wikipedii. Powiedz swojej rozmówczyni wprost, że znacznie bardziej lubisz mieszane sztuki walki bądź siatkówkę. Dziewczyna powiedziała Ci, że lubi jakiś zespół. Jeżeli go nie znasz, nie odpowiadaj, że Ty również go lubisz tylko po to, by się jej przypodobać. Co zrobisz, jeżeli zaproponuje Ci wspólne wyjście na ich koncert? Kłamstwo szybko wyjdzie na jaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *