Podejrzewam, że mój partner mnie szpieguje – co zrobić?

szpiegujący partner

Śledzenie bliskiej osoby to coraz poważniejszy problem w wielu związkach. Powodem są przede wszystkim czynniki natury psychicznej. Warto zawalczyć o autonomię i prywatność, by uniknąć konsekwencji dla siebie i relacji.

Jak wygląda szpiegowanie partnera?

Istnieje wiele sposobów na kontrolę prywatności drugiej osoby. Możemy spotkać się z zachowaniami takimi jak montaż monitoringu w mieszkaniu czy instalacja lokalizatora GPS w samochodzie. Mogą to być także pozornie niewinne czynności, takie jak ciągłe wypytywanie się, gdzie jesteśmy i co robimy. Tego typu próby przejęcia kontroli są jednak bardzo zauważalne – od razu możemy zorientować się, że coś jest nie tak.

Technologia pozwala jednak pozbawić partnera autonomii w niemal niedostrzegalny, jednak bardzo skuteczny sposób. To szczególnie łatwe w przypadku smartfonów – to w końcu urządzenia, które przechowują liczne informacje o naszym życiu; od tego, co jemy, przez wykorzystywane aplikacje, aż po SMS-y, rozmowy głosowe oraz zdjęcia. Z tego względu to właśnie urządzenia mobilne bardzo często są wykorzystywane do szpiegowania partnera.

Zainstalowanie oprogramowania jest stosunkowo proste. Choć samo korzystanie z programów tego typu jest nielegalne, obracanie nimi na rynku jest dozwolone – dodatkowo część z nich jest skierowana do rodziców, którzy chcą sprawdzić, co ich dzieci robią w internecie.

Smartfon jako narzędzie do szpiegowania

Śledzenie z wykorzystaniem smartfona jest bardzo problematyczne dla szpiegowanej osoby, która może nawet nie mieć pojęcia, że coś jest nie tak. Dane mogą niepozornie przedostawać się w ręce kogoś niepowołanego. Urządzenie może służyć jako bieżący lokalizator GPS, kamera, dyktafon i nie tylko.

Programy szpiegowskie mogą dodatkowo nagrywać ekran, a także przekazywać zapis wiadomości oraz historię przeglądanych stron. W takiej sytuacji wszystko stoi otworem przed szpiegiem – jeśli więc masz podejrzenia dotyczące tego typu czynności, koniecznie zastanów się, czy to nie smartfon jest źródłem wycieku Twoich poufnych informacji. Najlepiej przetestować to w praktyce, na przykład spędzając kilka dni bez telefonu, choć w praktyce może to być trudne.

Smartfon jest w moim życiu niezbędny – co zrobić w takiej sytuacji?

Mimo potencjalnych problemów z prywatnością telefon jest kluczowym narzędziem w codziennym życiu, które często stanowi podstawowy sposób komunikacji z innymi osobami. Często jest to także sprzęt, którego potrzebujemy do pracy. Jeżeli zatem nie możesz obejść się bez smartfona, koniecznie zadbaj o to, by go odpowiednio zabezpieczyć.

Popularne komunikatory i aplikacje mogą dostarczać sporo informacji osobom niepowołanym – nawet wtedy, gdy są szyfrowane. Dlatego warto postawić na komunikator UseCrypt, który będzie w stanie szybko wykryć podejrzany „ruch” na naszym smartfonie.

Aplikacja nie tylko pozwala na bezpieczną komunikację z bliskimi, lecz także zapewnia możliwość wykrywania podejrzanych uprawnień oraz wycieków informacji.

Dodatkowo oprogramowanie zabezpiecza telefon przed rejestrowaniem ekranu, a także zabezpiecza dane adresata i uniemożliwia nagrywanie rozmów. UseCrypt to świetne narzędzie do zadbania o swoją prywatność oraz zabezpieczenie telefonu przed szpiegami.

#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptopinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *