Powiększanie penisa – skuteczne zabiegi i możliwe efekty

powiększanie penisa

Wielu mężczyzn nie jest zadowolonych z wyglądu swojego penisa. Panowie, których natura nie obdarowała imponującym rozmiarem członka, mogą skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, w tym z powiększania penisa kwasem hialuronowym i własną tkanką tłuszczową. Przekonaj się, na czym polegają te metody i jakie efekty można osiągnąć!

W jaki sposób można powiększyć penisa? 

Średni rozmiar penisa mężczyzn w Polsce wynosi ok. 11–15 cm w stanie wzwodu. Oznacza to, że wielu panów ma znacznie większe lub mniejsze przyrodzenie. Od wieków ta część ciała jest symbolem dumy i męskości, przy czym szacunkowo co drugi Polak nie jest zadowolony z wielkości prącia. 

Wielu mężczyzn stara się powiększyć penisa za pomocą naturalnych metod. Niestety nie jest to możliwe. Wielkość penisa w stanie wzwodu jest uwarunkowana genetycznie i zależy przede wszystkim od objętości ciał jamistych. Stanowią one skomplikowaną sieć zatok, do których w trakcie pobudzenia płciowego napływa krew tętnicza. Zwiększenie ich objętości za pomocą ćwiczeń czy różnego rodzaju ekspanderów nie jest możliwe, ponieważ nie są zbudowane z mięśni. Również maści, suplementy czy wszelkiego rodzaju pompki okazują się nieskuteczne. Co więcej, w przypadku ostatnich ich częste stosowanie może doprowadzić do uszkodzenia delikatnych naczyń krwionośnych i zaburzeń wzwodu. 

Mężczyźni z kompleksem małego prącia mają natomiast do dyspozycji zabieg operacyjny lub małoinwazyjne metody. W Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy powiększanie penisa przeprowadza się za pomocą preparatu na bazie kwasu hialuronowego lub tkanki własnej pacjenta. 

Na czym polega powiększanie penisa kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania penisa przy użyciu wypełniacza polega na podaniu odpowiedniej ilości specjalnego preparatu w przestrzeń nad powięzią głęboką prącia. W zależności od wskazań możliwe jest też wykonanie iniekcji własnej tkanki tłuszczowej. W takim przypadku odpowiednia ilość tłuszczu jest pobierana w trakcie tego samego zabiegu, np. z pośladków. W miejscu wprowadzenia kaniuli zakłada się niewielki szew, który ściąga się podczas pierwszej wizyty kontrolnej. 

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym przeważnie trwa ok. 30–45 minut. Bezpośrednio po procedurze pacjent wraca do domu poinstruowany o dalszym postępowaniu. Zwykle zaleca się dwutygodniową rezygnację z kontaktów intymnych.

Mężczyźni często rezygnują z powiększania penisa z obawy przed bólem i komplikacjami. W rzeczywistości jednak zabieg z użyciem specjalnego preparatu na bazie gęstego kwasu hialuronowego jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie wiąże się z żadnymi dolegliwościami bólowymi. Co więcej, jego celem jest pogłębienie doznań w czasie zbliżeń intymnych. Zabieg wykonany przez doświadczonego lekarza w żaden sposób nie wpływa na erekcję. Poprawia natomiast zadowolenie z własnego wyglądu i podnosi pewność siebie, a to korzystnie oddziałuje na życie intymne. 

Jakie efekty można uzyskać za pomocą małoinwazyjnych metod?  

W trakcie zabiegu powiększania penisa kwasem hialuronowym lub tkanką tłuszczową największą uwagę przykłada się do obwodu prącia. Większość mężczyzn pragnie powiększyć członek ze względu na chęć zwiększenia doznań partnerki w trakcie zbliżeń seksualnych. Tymczasem najsilniej unerwiony jest przedsionek pochwy oraz zewnętrzne narządy płciowe. 

Powiększenie obwodu penisa jest więc istotniejsze w kwestii satysfakcji seksualnej niż jego długości. W trakcie jednego zabiegu, w zależności od wcześniejszych rozmiarów prącia, możliwe jest powiększenie jego obwodu o ok. 3–4 cm. Finalne efekty zabiegu można ocenić już po ok. 2–3 tygodniach. Zwykle rezultaty w postaci grubszej nasady penisa i żołędzi, a także wydłużenia członka utrzymują do dwóch lat. Po tym czasie można powtórzyć zabieg.

Interesuje Cię zabieg powiększania penisa? Więcej informacji znajdziesz na stronie Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz. Wejdź na stronę i umów się na konsultację, w trakcie której uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania.       

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *