Sygnały zainteresowania wysyłane przez kobietę: oznaki kobiecego zainteresowania, których nie możesz przegapić!

sygnały zainteresowania wysyłane przez kobietę

Mogłoby się wydawać, że relacje damsko-męskie nie są zbyt skomplikowane. Nic bardziej mylnego! Bardzo często nie mamy pojęcia, jak rozpoznać sygnały zainteresowania wysyłane przez kobietę. Niemal każdy przypadek jest zupełnie inny, jednak można wyodrębnić pewien schemat zachowań.

Pamiętajmy, że oznaki zainteresowania dziewczyny mogą mieć różne formy. Wiele kobiet udaje niedostępne. W takim przypadku ciężko zaobserwować jest jakiekolwiek sygnały, gdyż nie są one oczywiste.  Nierzadko panie ukrywają swoje prawdziwe odczucia względem mężczyzny.  Wszystko po to, aby on był stroną, która zabiega o kontakt, czy też budowanie relacji.

Kobiety chętnie podrywają mężczyzn, jednak robią to w sposób bardzo dyskretny. Wciąż króluje tradycyjny podział ról – mężczyzna lubi zdobywać, a kobieta być zdobywaną. Oczywiście strach przed odrzuceniem jest spory, niezależnie od płci. Chyba nie ma nic gorszego, gdy po wysłaniu zaproszenia na kawę nie otrzymamy żadnej odpowiedzi.

Poniżej umieszczono sygnały wysyłane przez kobietę, które powinien zauważyć mężczyzna. Trzeba jednak podejść do nich z dozą dystansu. Wszystko zależy od osobowości oraz indywidualnych cech danej osoby.

Chętnie Cię słucha

rozmowa

Jeśli kobieta angażuje się w rozmowę, to może być oznaka zainteresowania. Nie ma znaczenia, czy rozmawiasz z nią twarzą w twarz, czy poprzez komunikator. Dziewczyna powinna odpowiadać, a jednocześnie dawać sygnał, że chce kontynuować rozmowę.

Oczywiście nie chodzi tutaj o grzecznościowe formułki, typu „co słychać”. Zainteresowana kobieta uważnie słucha, wyłapuje szczegóły, a następnie wykorzystuje je w swojej odpowiedzi. Nie powinna ona ucinać rozmowy – jeśli tak się dzieje, to najprawdopodobniej ma Cię dość.

Interesują ją Twoje poglądy

Zwykle nie interesujemy się poglądami osób, które mało dla nas znaczą. Wypytywanie się o upodobania, czy też zdanie na dany temat może być oznaką, że jej się podobasz. Oczywistym jest, że przed wejściem w poważniejszą relację należy bliżej poznać drugą osobę.

Często bywa tak, że dziewczyna jest ciekawa, gdzie bywasz w wolnym czasie. Wiedząc, jakie miejsca lubisz odwiedzać może „przez przypadek” na Ciebie wpaść. Prawdopodobieństwo, że zaprosi Cię do klubu lub kawiarni jest dość małe. Warto jednak wziąć pod uwagę, że niektóre kobiety są dość przebiegłe i sprytnie wykorzystują zdobyte informacje.

Patrzy Ci w oczy

patrzenie w oczy

Kontakt wzrokowy z osobą, którą znamy jest dość normalny. W ten sposób okazuje się szacunek rozmówcy. Nieco inaczej jest w przypadku osób nieznajomych. Zdecydowana większość mijających się osób na siebie nie patrzy. Wpatrywanie się w czyjąś twarz uznawane jest za krępujące.

Jeśli więc podczas jazdy tramwajem kobieta nawiązuje kontakt wzrokowy, to najprawdopodobniej wpadłeś jej w oko. Powinien on trwać minimum kilka sekund. Jest to wystarczający sygnał do tego, aby zrobić pierwszy krok. Tylko nieliczne kobiety patrzą w oczy mężczyźnie, który kompletnie im się nie podoba.

Oczywiście patrzenie w oczy nie zawsze jest możliwe. Jeśli jesteś na imprezie, a dziewczyna znajdująca się w pobliżu ciągle na Ciebie zerka, to z pewnością uważa Cię za atrakcyjnego.

Śmieje się z Twoich dowcipów

Wiele osób lubi żartować, jednak nie zawsze dowcipy rozbawiają towarzystwo. Kobieta, która jest zainteresowana mężczyzną stara się podbudować jego ego. Oznacza to, że umacnia go w przekonaniu, że to właśnie on bryluje wśród wszystkich zgromadzonych osób. Bardzo często jest dla niego szczególnie miła, chociaż nie ma ku temu większych powodów.

Śmiech jest jednym z bardzo ważnych sygnałów. To prosty sposób na to, aby przypodobać się mężczyźnie. Pozytywne reakcje kobiety to najlepsze potwierdzenie, że jest ona skłonna dla flirtu, czy też bliższej znajomości. Warto jednak zaobserwować, jak odnosi się do innych mężczyzn.

Problemem jest fakt, że kulturalne i empatyczne kobiety nie chcą, aby druga osoba czuła się źle w danym towarzystwie. Mogą być one otwarte i przyjaźnie nastawione do świata. Podstawą jest to, aby w pierwszej kolejności postarać się właściwie określić typ osobowości.

Nieco łatwiej jest w przypadku, gdy kobieta jest dość chłodna i zamknięta w sobie. Częsty uśmiech w Twoim kierunku może oznaczać naprawdę wiele.

Mówi komplementy

komplementy

Wśród oznak kobiecego zainteresowania znajdują się komplementy. Nie należy jednak spodziewać się banałów, typu „jesteś przystojny”, gdyż byłoby to zbyt proste. Zwykle miłe słowa z ust kobiety są o wiele bardziej wysublimowane. Często nawiązują do konkretnej sytuacji. Może ona pochwalić Cię np. za świetne przemówienie podczas eventu branżowego. Niby nic, jednak jest to pewien gest w Twoim kierunku.

Komplementować można ubranie, zegarek, a nawet teczkę na laptopa. Trzeba jednak odróżnić, czy dany komplement niesie za sobą drugi przekaz. Być może teraz ruch należy do ciebie. Nie zapominaj, że kobiety kochają słyszeć komplementy. Nawet, jeśli nie okazują większego entuzjazmu. Wiele pań jest po prostu powściągliwych w okazywaniu emocji.

Nawiązuje kontakt fizyczny

Oczywiście nie chodzi o to, aby kobieta siadała Ci na kolanach. Bardzo często są to małe gesty. Nie odsuwa się, gdy Wasze kolana przypadkowo spotkają się pod stołem. Kładzie ci rękę na ramieniu. Całuje Cię w policzek podczas składania urodzinowych życzeń. Możliwości jest wiele, więc ważne jest to, aby zachować czujność.

Nawet najdrobniejszy kontakt fizyczny ma znaczenie w przypadku, gdy kobieta jest zdystansowaną osobą. Nieco inaczej jest, jeśli nasz obiekt westchnień ma luźny styl bycia. Przytulanie znajomych jest w takiej sytuacji na porządku dziennym i nie ma większego znaczenia.

Chce Ci się podobać

szybki make-up

Oznaką, że dziewczyna jest zakochana może być fakt, że stara się zrobić wszystko, aby Ci się podobać. Być może nieświadomie zdradziłeś, co podoba Ci się u płci przeciwnej. Lubisz wysportowane ciała, a ona właśnie wykupiła karnet na siłownię? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to Ty jesteś tego powodem. Powiedziałeś jej, że ładnie wygląda w rozpuszczonych włosach. Z pewnością będzie tak się czesać nawet wtedy, gdy nie będzie miała na to ochoty.

Faktem jest, że  zdecydowana większość kobiet pragnie być pożądana przez mężczyznę który jej się podoba. Niestety komplement „najbardziej lubię cię za poczucie humoru” nie zawsze jest zadowalający. Wygląd zewnętrzny teoretycznie gra rolę drugoplanową, jednak w praktyce nie należy go ignorować.

Imponujesz jej

Chyba żadna kobieta nie chciałaby mieć partnera, który jej nie imponuje. Trzeba jednak zaznaczyć, że imponować może wiele. Jedna kobieta ceni sobie mięśnie, wysokie stanowisko, czy też dobry samochód. Inna zaś doceniać będzie Twoje poczucie humoru, zaradność, czy też nietypowe hobby. Nie musisz być przystojny i bogaty, aby zdobyć dziewczynę, która w twojej skali sięga samego szczytu.

Wiele zależy jednak od tego, w jakim typie kobiet gustujesz. Jeśli interesują cię typowo powierzchowne relacje, to nie dziw się, że większe zainteresowanie wzbudza twoje Audi R8. W pierwszej kolejności określ, czym chciałbyś zaimponować kobiecie.

Jak rozpoznać to, że jej imponujesz? Może ona starać się nawiązywać do danego tematu. Pochwali Cię np. za świetny gust muzyczny, czy też umiejętności kulinarne.

Szuka kontaktu

szukanie kontaktu

Próby nawiązania kontaktów mogą być naprawdę dziwne. Może być to np. „przypadkowo” wysłany SMS, który był skierowany do koleżanki. Czasami dziewczyna wypytuje cię o najmniejsze drobiazgi tylko po to, aby przez chwilę z tobą porozmawiać. Prosi Cię o przysługę pomimo tego, że chętnych do tego, aby jej pomóc jest wielu.

Tego typu zagrywki wydają się być śmieszne. Ponadto 90% mężczyzn nigdy nie domyśla się, że jest w ten sposób podrywanych. Nieśmiała kobieta zrobi wszystko, aby wprost nie okazać tego, że jesteś dla niej wyjątkową osobą. Musisz nauczyć się więc czytać między wierszami.

Postaraj się podtrzymywać kontakt z kobietą, która również Ci się podoba. Wysłała wiadomość, a za chwilę dodała, że to pomyłka? Pociągnij rozmowę, tak aby dać szansę tej relacji.  Wiele kobiet nigdy nie wykonuje pierwszego kroku, nawet jeśli facet szalenie im się podoba. 

Wzbudza zazdrość

Oznaki kobiecego zainteresowania mogą wskazywać, że jest zupełnie inaczej. Zazdrość to uczucie świetnie każdemu znane. Być może dana kobieta tak długo czekała na twój ruch, że postanowiła skłonić cię do impulsywnego zachowania. Mężczyzna, który czuje na karku oddech konkurencji chętniej decyduje się na zdecydowane kroki. Wszystko po to, aby pozbyć się rywala.

Ważne jest to, aby zachować spokój. Nie ma sensu okazywać przesadnej zazdrości i stawiać wszystkiego na jedną kartę. Zawsze możesz wzbudzić zazdrość w niej. Uważaj tylko, aby nie przesadzić, gdyż kobietę o wiele łatwiej zniechęcić.

Udaje, że jej nie zależy

kobieta udaje że jej nie zależy

W dzisiejszych czasach istnieje przekonanie, że mężczyźni kochają zołzy. Wiele kobiet za radą swoich koleżanek postanawia wprowadzić w życie zupełnie bezsensowne zasady. Przez całą dobę nie znalazłeś kilku sekund, aby jej odpisać? Ona będzie odpisywać ci na kolejną wiadomość przez trzy dni. Nie licz na to, że odezwie się do Ciebie pierwsza dwa razy pod rząd. Nie zakończyłeś wieczornej rozmowy słowem „dobranoc”? Teraz musisz zagadać do niej pierwszy.

Dziwnych i niezrozumiałych reguł jest wiele. Wszystko po to, abyś nie zorientował się, że tak naprawdę jesteś spełnieniem jej marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *