Testolan: opinie, cena i skład suplementu na testosteron

Testolan

Testosteron to męski hormon płciowy, odgrywający kluczową rolę w rozwoju męskich tkanek rozrodczych, masy mięśniowej i owłosienia. Ma również kluczowe znaczenie dla rozwoju wtórnych cech płciowych, zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Niestety, wraz z wiekiem maleje stężenie całkowite testosteronu (średnio o 1% w skali roku), co doprowadza do występowania szeregu defektów. Zespół niedoboru testosteronu może skutkować:

 • obniżonym libido
 • zaburzeniami erekcji
 • ograniczenie porannych wzwodów
 • ginekomastią
 • ograniczenie owłosienia (przerzedzenie włosów na całym ciele)
 • problemami natury psychicznej (zaburzenia o charakterze depresyjnym)
 • nadwagą

Testolan – odpowiedź na niedobór testosteronu?

Testolan to booster testosteronu, którego zadaniem jest uregulowanie gospodarki hormonalnej. Jak przekonuje producent, preparat ten:

 • wzmacnia ciało
 • zwiększa siłę i masę mięśniową
 • spala tkankę tłuszczową
 • chroni przed starzeniem
 • zwiększa libido i poprawia sprawność seksualną

Biorąc pod uwagę powyższy opis, można powiedzieć, że jest to rozwiązanie kompletne – stanowiące wsparcie dla każdego mężczyzny borykającego się z niedoborem testosteronu (i nie tylko!).

Natomiast, warto mieć świadomość, że częstokroć zapewniania producentów nie idą w parze z rzeczywistością. Jak jest w przypadku Testolanu? Czy jest to produkt skuteczny? Czy jego stosowanie przynosi realne efekty?

W poszukiwaniu odpowiedzi na powyższe pytania postanowiliśmy szczegółowo przeanalizować skład produktu, zweryfikować opinie oraz sprawdzić dostępne badania.

Skład Testolanu – co zawiera ten booster testosteronu?

skład testolanu

Testolan to booster testosteronu, który na tle innych środków tego typu wyróżnia się tym, iż w jego składzie znajdziemy aż 11 składników aktywnych, tj.: kozieradkę, buzdyganek naziemny, kwas D-Asparaginowy (DAA), korzeń maca, korzeń żeń-szenia koreańskiego, ashwagandhę, nasiona granatu, magnez, fosfatydyloserynę, witaminę E oraz pieprz czarny.

Z redaktorskiego obowiązku publikujemy również pełen skład suplementu (dane pochodzą z ulotki preparatu): Otoczka kapsułki – żelatyna; ekstrakt z nasion kozieradki 4:1 (Trigonella foenum-graecum L.) [ 20% saponin]; ekstrakt z owoców buzdyganka naziemnego 8:1 (Tribulus terrestris L.) [40% saponin]; kwas D-Asparaginowy (DAA); cytrynian magnezu; lecytyna sojowa [20% fosfatydyloseryny]; ekstrakt z korzenia Maca 4:1 (Lepidium meyenii); ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego 4:1 (Panax ginseng); ekstrakt z ashwagandhy 6:1 (Withania somnifera L.) [7% witanolidów]; ekstrakt z nasion granatu 45:1 (Punica granatum L.) [40% kwasu elagowego]; octan DL-alfa-tokoferylu (witamina E); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; cytrynian cynku; ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – BioPerine® 50:1 (Piper nigrum L.) [95% piperyny]; chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6); selenian sodu; barwnik – tlenki i wodorotlenki żelaza, dwutlenek tytanu, azorubina.

Jak działa Testolan?

W oparciu o dostępne badania oraz wiedzę encyklopedyczną postanowiliśmy zweryfikować pięć właściwości przypisywanych temu boosterowi, tj.: pozytywny wpływ na sprawność seksualną (poprawa libido i eliminacja zaburzeń erekcji); zwiększenie siły i masy mięśniowej; ochrona przed starzeniem; pozytywny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej; wzmocnienie ciała i zwiększenie energii.

 • Prawda: Testolan pozytywnie wpływa na sprawność seksualną.
  Kluczowe składniki: kozieradka, buzdyganek naziemny, kwas DAA, korzeń maca, korzeń żeń-szenia koreańskiego, magnez.
 • Prawda: Testolan zwiększa siłę i masę mięśniową.
  Kluczowe składniki: buzdyganek naziemny, kwas DAA, korzeń maca.
 • Prawda: Testolan chroni przed starzeniem.
  Kluczowe składniki: korzeń żeń-szenia koreańskiego, nasiona granatu.
 • Prawda: Testolan pozytywnie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej.
  Kluczowe składniki: Fosfatydyloseryna, pieprz czarny.
 • Prawda: Testolan wzmacnia ciało i zwiększa energię.
  Kluczowe składniki: Pieprz czarny, witamina E, magnez, ashwagandha, korzeń żeń-szenia koreańskiego, korzeń maca, kwas DAA, buzdyganek naziemny.

Czy Testolan jest bezpieczny?

Panuje błędne przekonanie, że boostery testosteronu znacząco ingerują w gospodarkę hormonalną i mogą przynieść efekty odwrotne od oczekiwanych. Z całą pewnością nic takiego nie ma miejsca w przypadku Testolanu, gdyż jest to preparat oparty tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach.

Do tej pory  nie odnotowano żadnych skutków ubocznych stosowania tego preparatu Niemniej, w przypadku stosowania każdego produktu należy zachować szczególną ostrożność i w razie jakichkolwiek wątpliwości lub reakcji niepożądanych – odstawić suplementację do czasu konsultacji ze specjalistą.

Dla kogo przeznaczony jest Testolan?

Testolan to produkt przeznaczony nie tylko dla mężczyzn borykających się z zespołem niedoboru testosteronu. Polecany jest również mężczyznom, którzy pragną uporać się z zaburzeniami erekcji, ograniczonym popędem płciowym czy nawet przedwczesnym wytryskiem. Wielu recenzentów przedstawia Testolan jako kompleksowe rozwiązanie na problemy ze sprawnością seksualną u mężczyzn.

Prócz tego, produkt poleca się stosować osobom aktywnym, pragnącym zwiększyć masę mięśniową i/lub zredukować tkankę tłuszczową. Ponadto, po Testolan może sięgnąć każdy kto chce wzmocnić organizm oraz poprawić jego wydolność.

Czy efekty stosowania są gwarantowane?

Każdy organizm inaczej reaguje na suplementację, aczkolwiek w przypadku Testolanu mamy do czynienia z ciekawą inicjatywą producenta, a mianowicie – oferuje on zwrot pieniędzy w przypadku gdy produkt nie spełni oczekiwań. Na stronie zamówienia natrafić można na następujący komunikat:

Skuteczność preparatu Testolan została potwierdzona wielokrotnie przez liczne badania, a także zadowolonych klientów. Jeżeli produkt nie spełni Twoich oczekiwań odeślij nam opakowanie w ciągu 90 dni od zakupu, aby otrzymać zwrot pieniędzy.

Trzeba przyznać, że to dosyć odważna deklaracja producenta. Najwyraźniej, jest on pewien wysokiej skuteczności.

Co o Testolanie mówią konsumenci? Poznaj opinie!

opinie

O Testolanie pozytywnie świadczy nie tylko skład i gwarancje, które daje producent. Świetnym wyznacznikiem tego jak dobry jest to preparat są również opinie konsumentów i recenzje na portalach tematycznych.

Zdecydowana większość napotkanych treści na temat tego boostera testosteronu ma charakter pozytywny. Na blogach, forach i grupach tematycznych w portalach społecznościowych znajdziemy wiele opinii, które sugerują, że:

Testolan jest skuteczny jako booster testosteronu i pozwala uporać się z defektami wynikającymi z niedoboru tego hormonu. Prócz tego, wielu mężczyzn zaznacza, że stosowało go w celu podniesienia wyników sportowych, co również dało dobre efekty.

Rzecz jasna, niekiedy natrafić można również na negatywne wpisy dotyczące tego produktu. Niemniej jednak, stanowią one niewielki odsetek całości.

Co ciekawe, recenzje Testolanu znajdziemy nie tylko na portalach traktujących o kulturystyce i sprawności seksualnej, ale także w serwisach o zdrowiu i urodzie. Jest to swojego rodzaju potwierdzenie, że Testolan działa kompleksowo.

Jak stosować Testolan?

Jak stosować Testolan

Testolan to produkt w wygodnych kapsułkach. Producent zaleca przyjmować 4 kapsułki dziennie (2 razy po dwie kapsułki na 30 minut przed posiłkiem). Produkt należy popijać dużą ilością wody.

Producent nie przedstawia przeciwwskazań do stosowania, aczkolwiek – w przypadku chorób przewlekłych lub innych znaczących defektów organizmu, sugerujemy przed zastosowaniem skontaktować się ze specjalistą.

Gdzie można kupić Testolan?

Testolan to produkt, którego dostępność pozostawia wiele do życzenia. Niestety, ten booster testosteronu zakupimy tylko i wyłącznie w internetowym sklepie producenta.

Ma to oczywiście swoje plusy, a mianowicie:

 • niska cena (brak pośredników)
 • oryginalność produktu
 • wspomniana wcześniej 90-dniowa gwarancja zwrotu

Co istotne, z opinii konsumentów wynika, że przesyłka dociera błyskawicznie. Zwykle u zamawiającego jest po 24 godzinach.

Ile kosztuje produkt?

Ceny boosterów testosteronu nie należą do najniższych. Zwykle są to specjalistyczne środki, za które musimy sporo zapłacić. Jak jest w przypadku Testolanu?

Trzeba przyznać, że ten 11-składnikowy preparat także pod względem cenowym wypada całkiem atrakcyjnie na tle konkurencji. Opakowanie zawierające aż 120 kapsułek kosztuje 189,00 złotych. To naprawdę niewiele jak za tak duże opakowanie.

Mało tego! Produkt możemy kupić w tzw. wielosztukach, za które zapłacimy odpowiednio mniej. Ofertę cenową najlepiej obrazuje poniższa tabela:

Cena regularna

Rabat

Cena za jeden miesiąc kuracji

 1 opakowanie Testolanu

189,00 zł

0%

189,00 zł

 3 opakowania Testolan

378,00 zł

– 33%

126,00 zł

 6 opakowań Testolanu

567,00 zł

– 50%

94,50 zł

Czy warto sięgnąć po Testolan?

Nie bez powodu, we wpisie na temat naturalnych sposobów na podwyższenie testosteronu, Testolan został przedstawiony jako jedno z rekomendowanych rozwiązań. Wszakże, ten wieloskładnikowy suplement stanowi wsparcie dla organizmu i może skutecznie podnosić poziom testosteronu, a co za tym idzie – eliminować defekty wywoływane przez jego niedobór.

Niemniej, przestrzegamy przed „hurra-optymizmem” – Testolan to skuteczne rozwiązanie, aczkolwiek warto je stosować wraz z innymi naturalnymi sposobami przedstawionymi w wyżej wymienionym wpisie. Pomocne będą:

 • zmiana nawyków żywieniowych (odpowiednia dieta)
 • wzmożenie aktywności fizycznej (w szczególności ćwiczenia siłowe)
 • ograniczenie stresu i relaks
 • regularne współżycie

Rzecz jasna, sama suplementacja Testolanu może także przynieść świetne rezultaty, aczkolwiek – z całą pewnością nie będą one tak imponujące jak w przypadku jednoczesnego stosowania innych, naturalnych metod na niedobór testosteronu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *