Zytax: opinie, cena i działanie tabletek na potencję – czy warto?

Problemy intymne mężczyzn, tj. zaburzenia erekcji i popędu płciowego to defekty, które pojawiają się u coraz młodszych Panów. Według Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej z problemami natury intymnej zmaga się ponad 2,5 miliona Polaków.

Nie dziwi zatem fakt, iż wszelkiego rodzaju środki na potencję i erekcję, stale zyskują na popularności. Niewątpliwie, do preparatów cieszących się największą popularnością można zaliczyć tabletki Zytax.

Czym jest Zytax?

Zytax to tabletki na erekcję i popęd płciowy dla mężczyzn, których rzekoma skuteczność wynosi aż 96,4%! Producent przedstawiając Zytax posługuje się następującym sloganem reklamowym:

Marzenie każdej kobiety Ty, Twoja mocna erekcja, Twój pewny wzwód i większy popęd seksualny. Bądź zawsze gotowy do akcji z Zytax.

Niewątpliwie, o tabletkach Zytax można powiedzieć, że są naprawdę popularne (producent deklaruje, że z produktu skorzystało ponad 400 tysięcy mężczyzn). Niemniej – czy aby na pewno ich skuteczność jest aż tak wysoka? Czy Zytax to najlepsze rozwiązanie na problemy intymne mężczyzn?

Tabletki na zaburzenia erekcji (i nie tylko!)

W ostatnim czasie na rynku suplementów diety pojawiło się wiele preparatów, które wspomagają sprawność seksualną u mężczyzn. Coraz częściej, przedstawiane są one jako rozwiązania kompleksowe – tj. rozwiązujące wszelkie problemy natury intymnej. Podobnie jest w przypadku tabletek Zytax, które nie tylko eliminują zaburzenia erekcji, ale także zwiększają popęd płciowy.

Mając na uwadze definicję encyklopedyczną terminu „potencja” zakładającą, że jest to zdolność do rozpoczęcia, utrzymania i doprowadzenia do końca satysfakcjonującego stosunku płciowego, można powiedzieć, że Zytax to suplement diety na potencję.

Rzecz jasna, powyższe to tylko „laurka” wystawiona przez producenta, który w taki sposób przedstawia swój produkt. Aby skonfrontować zapewnienia producenta, postanowiliśmy zweryfikować skład produktu oraz zaznajomić się z opiniami i recenzjami dostępnymi w Internecie.

Skład tabletek Zytax

jaki jest skład tabletek

Decydując się na stosowanie środków na potencję bez recepty – przed zakupem warto czytać skład. Wszakże, skład wielu preparatów na męskie problemy intymne, mówiąc delikatnie – pozostawia wiele do życzenia. Jak jest w przypadku suplementu diety Zytax?

Na oficjalnej stronie producenta możemy przeczytać, że za skuteczność tabletek Zytax odpowiada formuła ErectX Blend TM, w której skład wchodzą trzy składniki aktywne, tj.:

 • Ginseng (żeń-szeń)
 • Tribulus terrestris (buzdyganek naziemny)
 • L-arginina HCl

Żeń-szeń

 Żeń-szeń (Ginseng)  to gatunek reliktowej byliny, której przypisuje się mnóstwo właściwości pro-zdrowotnych. Według wiedzy encyklopedycznej, żeń-szeń:

 • poprawia funkcje kognitywne
 • poprawia samopoczucie i ma pozytywny wpływ na ogólną jakość życia

Co prawda w encyklopediach brakuje zapisów dotyczących właściwości wspomagających sprawność seksualną. Niemniej, trzeba zauważyć, że jest to składnik wielu środków na libido, co spowodowane jest powszechną wiarą w to, że żeń-szeń wykazuje takowe właściwości.

Prócz tego, bazach naukowych niekiedy pojawiają się niezależne badania, które w mniejszym lub większym stopniu potwierdzają słuszność stosowania żeń-szenia w eliminacji problemów z potencją.

Buzdyganek naziemny

 Tribulus terrestris (buzdyganek naziemny)  to roślina przedstawiana jako booster najważniejszego męskiego hormonu – testosteronu. To składnik, który powszechnie wykorzystywany jest w przy zaburzeniach sprawności seksualnej. Na matrycy efektów opublikowanej na łamach serwisu Examine.com, skuteczność tribulus terrestris w leczeniu erekcji określana jest jako wysoka.

Prócz tego, podaje się, że Tribulus terrestris ma również pozytywny wpływ na:

 • ruchliwość plemników
 • funkcje seksualne
 • jakość nasienia
 • libido
 • poziom testosteronu

L-arginina HCl

 L-arginina HCl  to organiczny związek chemiczny będący tzw. prekursorem tlenku azotu. Substancja ta pozytywnie oddziałuje na ciśnienie krwi. Co więcej, L-arginina HCl pełni również istotną rolę przy uwalnianiu hormonów.

Biorąc powyższe pod uwagę, trzeba przyznać, że skład Zytax prezentuje się całkiem ciekawie. Należy mieć jednak na uwadze, że powyższe składniki znajdziemy w wielu innych suplementach diety, dlatego też trudno określać Zytax mianem „rewolucyjnego” rozwiązania na potencję.

Aby lepiej zobrazować skład Zytax, przedstawiamy porównanie składu z topowym suplementem diety dla mężczyzn – Eron Plus.

Składnik

Eron Plus

Zytax

L-arginina HCl

TAK (750,00 mg)

TAK (1000,00 mg)

Ekstrakt Korzenia Maca

TAK (50,00 mg)

NIE

Ekstrakt z Buzdyganka Ziemnego

TAK (50,00 mg)

TAK (50,00 mg)

Ekstrakt z Korzenia Żeń-Szenia

TAK (50,00 mg)

TAK (100,00 mg)

Ekstrakt Kozieradki Pospolitej

TAK (50,00 mg)

NIE

Witamina E

TAK (24,00 mg)

NIE

Cynk

TAK (7,50 mg)

NIE

Witamina B6

TAK (2,80 mg)

NIE

W dodatku, należy odnotować, że w przypadku Eron Plus dodatkowo mężczyzna może wspomóc suplementację 4-6 kapsułkami „Eron Plus Before” – w których znajduje się L-arginina Hcl:

Składnik Zawartość w 4 kapsułkach Zawartość w 5 kapsułkach

Zawartość w 6 kapsułkach

L-arginina HCl

2000,00 mg 2500,00 mg

3000,00 mg

Czy Zytax to bezpieczne rozwiązanie?

Wielu mężczyzn bardzo często porównuje suplementy diety do silnych środków stymulujących erekcję typu niebieskie pigułki. To oczywiście ogromny błąd. Preparaty tego typu działają zupełnie inaczej. Są przy tym – znacznie bezpieczniejsze.

W przypadku Zytax, który bazuje na naturalnych składnikach – żeń-szeniu, buzdyganku naziemnym i l-argininie można wręcz mówić o bezpieczeństwie stosowania. Wszakże, do tej pory nie odnotowano skutków ubocznych stosowania tego preparatu. Co więcej, na oficjalnej stronie producenta natrafić można na następujący komunikat:

100% naturalnych składników to gwarancja bezpieczeństwa. Formuła Zytax to wynik długoletnich badań, które pokazały, że suplement nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Lekarze potwierdzają, że produkt można stosować także przy nadciśnieniu tętniczym i chorobach krążenia.

Kto może stosować tabletki na potencję Zytax?

Ze względu na fakt, iż produkt bazuje na naturalnych składnikach, nie ma wyraźnych przeciwwskazań do stosowania tego suplementu. Co więcej, warto mieć świadomość, że nie jest to produkt, który można stosować tylko przy zaburzeniach.

Zytax to formuła dla każdego mężczyzny, który pragnie:

 • wzmocnić erekcję
 • zwiększyć popęd płciowy

Prócz tego, można stosować produkt w formie profilaktyki. Takie działania zaleca się głównie dojrzałym mężczyznom, u których prawdopodobieństwo wystąpienia problemów jest znacznie większe.

Jak stosować Zytax?

jak stosować Zytax

Zytax to suplement diety w tabletkach, który zaleca się stosować codziennie (2 kapsułki), aby zawsze być gotowym na spontaniczne zbliżenia. Producent jednak nie narzuca codziennego dawkowania i dopuszcza możliwość stosowania Zytax bezpośrednio przed stosunkiem (2 kapsułki na około godzinę przed planowanym zbliżeniem).

Opinie o Zytax – co o tych tabletkach sądzą konsumenci?

opinie na temat Zytax

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu diety, zawsze warto zweryfikować opinie na ich temat. Wszakże, mogą one stanowić najlepszą rekomendację lub informować o potencjalnym braku efektywności.

W przypadku Zytax, nie trudno natrafić na opinie. Znajdziemy je między innymi na:

 • forach (całe wątki poświęcone tym tabletkom)
 • portalach społecznościowych (w grupach nt. zdrowia intymnego)
 • portalach tematycznych (w sekcjach komentarzy pod recenzjami Zytax)

Opinie na temat tego produktu są bardzo różne. Pojawiają się zarówno pozytywne, jak i negatywne relacje ze stosowania tabletek Zytax. Trudno zatem o jednoznaczną odpowiedź na pytanie czy konsumenci są zadowoleni z tych tabletek?

Nie ulega jednak wątpliwościom fakt, że analizując opinie trudno potwierdzić informacje zawarte na stronie producenta, tj.:

96 za 100 mężczyzn przyznaje, że Zytax to skuteczny produkt

Gdzie można kupić oryginalny produkt?

Zytax to produkt o bardzo mocno ograniczonej dostępności. Produkt nie jest dostępny stacjonarnie. Nie kupimy go w aptekach, drogeriach czy supermarketach. Natomiast, dostać go możemy w Internecie.

Zakupu można dokonać  bezpośrednio na stronie producenta , co ma gwarantować oryginalność produktu. To szczególnie ważne, gdyż produkt jest na tyle popularny, że na rynku dostępne są podróbki tabletek. Dlatego też, przestrzegamy przed zakupem Zytax z niepewnych źródeł, tj. serwisów aukcyjnych i ogłoszeniowych.

Jaka jest cena tabletek?

Wszelkiego rodzaju środki na potencję nie należą do najtańszych. Podobnie jest w przypadku tabletek Zytax, których cena regularna to 117,00 zł. Co prawda, produkt można kupić w większych pakietach (tzw. wielosztuki), które obniżają średnią cenę za opakowanie, niemniej nadal trudno powiedzieć by było to atrakcyjne cenowo rozwiązanie:

 • 3 opakowania w cenie 2 (234,00 złotych) – rabat 33%
 • 6 opakowań w cenie 3 (349,00 złotych) – rabat 50%

Czy warto sięgnąć po Zytax?

Producenci suplementów diety oferują coraz to skuteczniejsze suplementy diety wspomagające naturalną sprawność seksualną u mężczyzn. Od pewnego czasu mężczyźni mają do dyspozycji liczne alternatywy dla produktów na receptę i środków typu niebieska pigułka. Czy Zytax jest jednym z nich? Czy warto sięgnąć po te tabletki?

Trzeba przyznać, że skład tabletek Zytax wygląda całkiem obiecująco. Niemniej jednak, na rynku dostępnych jest przy najmniej kilka innych środków, które w swoim składzie mają więcej aktywnych składników, aniżeli ma to miejsce w przypadku tych tabletek. Pod tym względem zdecydowanie atrakcyjniej wyglądają tabletki Eron Plus, których recenzję można znaleźć w tym miejscu.

Jeśli jednak zdecydujemy się na suplementację tym preparatem, istnieją podstawy by oczekiwać dobrych rezultatów. Wszakże, żeń-szeń, buzdyganek naziemny i l-arginina to substancje, które mogą wykazywać właściwości sprzyjające poprawie sprawności seksualnej. Warto przy tym zdać sobie sprawę, że prócz suplementacji warto również zadbać o inne metody wspomagania erekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *